Exclusivo klub – Rum na únor

V tomto roce si někteří z vás vybrali jako destilát rum, proto pokračujeme představením zásilky vybraných rumů na měsíc únor.

Malecon je značka rumu, který pochází z Panamy. Rum je vyráběn tradiční kubánskou metodou z místní cukrové třtiny, která má v těchto místech nejlepší podmínky ke svému růstu a zrání. Malecon produkuje rumy různého stáří i typu. Vyberte si ten, který Vám nejvíce vyhovuje a ochutnejte.

Rumy Malecon jsou vedeny vášní a vizí dvou vizionářů. „Legendy se nenarodí. Dokonalost je předpokladem.“ Název nese po legendární ulici v srdci Havany, odkud pochází i recept jeho výroby. Začíná nejkvalitnější panamskou cukrovou třtinou, kvašenou a zrající v dubových sudech po dobu deseti, dvanácti, osmnácti a dvaceti pěti let. Proces nelze uspěchat. Výsledkem čekání je množství různých pocitů, vyspělých tónů a pozoruhodná propracovanost. Malecon oceníte samostatný i v koktejlech. Velkolepé, silné, elegantní a plné tělo.

V tomto příspěvku se omezíme jen na chuť jednotlivých druhů zasílaných rumů a výrobce si představíme v samostatném článku zde: Malecon – Rum z Panamy – ALKOHOL DRINK

Malecon Rare Proof 13 años, 0.7 l, 50,5% alc.

  • Barva: Jantarová
  • Aroma: Typické po netradiční meruňce, pražené kávě, vanilce a jiném koření
  • Chuť: Sytá a svěží po sušeném ovoci, pražené kávě a pikantním koření

Silný, sytý rum s chutí sušeného ovoce, pražené kávy a pikantního koření

Destilace

Rum je vyráběn tradiční kubánskou metodou z místní cukrové třtiny, která má v těchto místech nejlepší podmínky ke svému růstu a zrání.

Zrání

Malecon Rare Proof 13 años zraje po 13 let v sudu po bourbonu. Toto zraní je patrné už z jeho aroma, ve kterém převládají tóny dubu a vanilky.

Malecon Reserva Imperial 25 años, 0,7 l, 40% alc.

  • Barva: Tmavě jantarová
  • Aroma a Chuť: Makadamské ořechy, opékané mandle a koření vylepšené náznaky espressa, máty a karamelu končící sladkým a vyváženým závěrem

Tmavý rum španělského typu, velkolepý 25letý rum bezkonkurenční sofistikovanosti, elegance a síly.

Destilace

Rum je vyráběn tradiční kubánskou metodou z místní cukrové třtiny, která má v těchto místech nejlepší podmínky ke svému růstu a zrání. 

Zrání
ZráníMalecon 25 años zraje po 25 let v sudu po bourbonu. Toto zraní je patrné už z jeho aroma, ve kterém převládají tóny dubu a vanilky.

Malecon Selección Esplendida 1987, 0,7 l, 40% alc.

  • Barva: Tmavě jantarová
  • Aroma: Sladké a harmonické propojení sušeného ovoce, čokolády a karamelu se silnou vůní dřeva
  • Chuť: Nasládlá čokoláda, sušené ovoce a karamel s dlouhým dřevitým závěrem 

To nejlepší z roku 1987 v ročníkovém rumu oříškových tónů

Destilace

Na začátku výrobního procesu hraje prim nejkvalitnější melasa, vyrobená z cukrové třtiny zakoupené od místních pěstitelů. Ta je 3 – 5 dní fermentována v otevřených kádích a následně jednou pečlivě destilována v malé koloně.

Zrání

Malecon Reserva Esplendida 25 años z roku 1987 je skvělý ročníkový rum nejvyšší řady tohto panamského výrobce zrající nejméně po dobu 25 let v dubových amerických sudech po bourbonu. Na konci výrobního procesu nejsou rumy Malecon nijak doslazovány.

Závěr

Náš klub pokračuje druhým čtvrtletím a i nadále pro vás budeme vyhledávat destiláty rozmanitých chutí z celého světa, ať už budete mít zájem o rumy, whisky, nebo o překvapení, kdy druh destilátu necháte vybrat nás.

Objednávka členství