Exclusivo klub – Rum na červenec

I v tomto měsíci vám představíme nový rum pro členy našeho klubu – Dictador z Kolumbie.

Dictador je značka opředená mýty. Říká se, že na konci 18. století se Španěl Severo Arango y Ferro vydal do Cartageny, aby dohlížel na výběr daní ve španělských koloniích. Dohlížel tak intenzivně, že mu to vyneslo přezdívku Diktátor. Severo se ve své nové domovině zamiloval. Přišlo to jako blesk z čistého nebe a byla to láska na celý život. Ochutnal tamní rum a začal s ním obchodovat. O dvě století později se jeden z jeho praprapotomků, Julio Arango y Parra, rozhodl navázat na jeho odkaz. Zrodil se Dictador, jeden z nejlepších rumů v oblasti Karibiku.

V tomto příspěvku se omezíme jen na chuť jednotlivých druhů zasílaných rumů a palírnu si představíme v samostatném článku zde: Dictador – rum z Kolumbie – ALKOHOL DRINK

Dictador Aged 20 Years, 0,7 l, 40% alc.

  • Barva: Mahagonová
  • Aroma: Na nose s měkkým karamelem, vanilkou, kouřovým medem, suchými semínky a praženou kávou
  • Chuť: V ústech je velmi bohatá a plná, s karamelem, vanilkou, kávou, medem a ořechy

Komplexní dvacetiletý rum bohaté aromatické chuti. Mix destilací z melasy. Probíhá částečně v měděné a částečně v ocelové kontinuální koloně.

Dictador 20 y se vyrábí fermentací panenského medu z cukrové třtiny. Poté se nechává zrát v předem použitých dubových sudech a nakonec se plní pod nejvyšší kontrolou kvality, aby se zajistilo, že všechna tajemství jsou obsažena v tekuté příchuti. Poté zraje v nejkvalitnějších použitých dubových sudech z ex-bourbonu. Systémem Solera zraje až 20 let. 

Dictador XO Perpetual, 0,7 l, 40% alc.

  • Barva: Hluboká a ušlechtilá mahagonová hnědá barva, neuvěřitelně tmavé a přesto zlaté barvy, skvělý lesk a bohatost ve skle
  • Aroma: Hypnotické aroma se složitým pečeným medem, kolumbijskou kávou, královskou karamelou, tmavou čokoládou, zralým dubem a příjemnou kulatostí
  • Chuť: Sladký fondán, kolumbijská káva, hořká čokoláda, závěr je dlouhý, komplexní, s lehkými dubovými příchutěmi, které dávají pocit extrémní kvality a rovnováhy mezi silou a jemností

Třikrát zlatem oceněný extra vyzrálý rum. Mix destilací z melasy. Dictador XO Perpetual Rum se vyrábí z kvašení jedinečného panenského medu z cukrové třtiny, destilovaného v antické alembické mědi, poté zraje v nejkvalitnějších použitých dubových sudech z ex-bourbonu.

Dictador Capitulo Uno 1998 American Oak, 0,7 l, 42% alc.

  • Barva: Jantarová
  • Aroma: Z vůně je cítit stará kniha, pralinky, mléčná čokoláda a capucino
  • Chuť: Nese tóny vanilky, karamelu, bylin jako je tymián a máta

Mimořádný rum, který zrál dlouhých 22 let v sudech z amerického dubu. Mix destilací z melasy. Byl destilovaný v Kolumbii roku 1998 a o celých 22 let později nalahvován v celkovém počtu 300 lahví. Tmavý rum španělského typu.

Závěr

Náš klub pokračuje v zásilkách, a i v dalších měsících pro vás budeme nadále vyhledávat destiláty rozmanitých chutí z celého světa, ať už budete mít zájem o rumy, whisky, nebo o překvapení, kdy druh destilátu necháte vybrat nás.

Objednávka členství