Modrý koktejl – Blue Lagoon

Zářivý modrý drink, to je Blue Lagoon. Je báječně osvěžující, omamný a zároveň poměrně jednoduchý koktejl na přípravu, neboť obsahuje pouze tři základní přísady. Jedná se o koktejl z curacaa, vodky a citronové limonády.

Náročnost přípravy

Příprava je tak rychlá a snadná, že ji zvládne naprosto každý. Koktejl se připravuje přímo ve sklenici a zdobí citrusy a třešněmi.

Recept na přípravu koktejlu

 1. Připravíme si potřebné ingredience
  • Vodku (0,5 dl)
  • Curacao (0,3 dl)
  • Sprite, případně citronovou limonádu, nebo sodovku s citronem (1,0 dl)
  • Plátek citrusu, koktejlovou třešeň na zdobení, slámku
  • Kostky ledu
 2. Do vysoké sklenice na long drink (malý tumbler) vložíme do 3/4 kostky ledu, přidáme vodku, curacao a dolijeme citronovou limonádou
 3. Lehce promícháme barmanskou lžičkou
 4. Zdobíme plátkem citrusu, koktejlovou třešní, vložíme slámku
 5. Drink je hotov

Přípravu koktejlu můžete shlédnout na videu níže

Historie

Původ tohoto koktejlu je spjatý s barem Harry’s New York Bar a rokem 1960. Zajímavostí je, že tento bar původně sídlil na Manhattanu a následně se celý přestěhoval do Paříže, kde se stal domovským podnikem místních amerických umělců. Do baru chodívali Ernest Hemingway a Coco Chanel. Drink údajně vytvořil v roce 1960 Andy MacElhone, syn Harryho, v baru Harry’s v Paříži. V té době byl evropský trh zaplaven likérem Blue Curacao, který dodává koktejlu modrou barvu. Koktejl byl pojmenován podle islandského termálního letoviska Blue Lagoon. Barman byl tímto místem přímo okouzlen.

S filmem Modrá laguna (1980) tento koktejl nemá nic společného.

Poznámka

Existuje i varianta tohoto nápoje kde je Sprite potažmo soda nahrazena pomerančovým džusem, koktejl se pak zbarví do zelena a je znám pod názvem Chameleon.

Závěr

Blue Lagoon je bezpochyby jedním z nejzajímavějších drinků na první pohled vůbec. Jeho název mluví za vše, je totiž zářivě modrý a láká pozornost na první pohled.

Příprava koktejlu Blue Lagoon