Světové koktejly – Sex on the Beach

Sex na pláži patří mezi přání mnoha lidí. Kdo zažil ví, že na sex jsou vhodnější místa. Sex on the Beach je další z koktejlů jejichž základem je vodka. K servírování neodmyslitelně patří ikonická sexy sklenice s názvem Hurricane glass. Koktejl Sex on the Beach je sladká plážová záležitost, velká sklenice plná chutí, která jeho milovníkům zajistí chuťový orgasmus.

Náročnost přípravy

Příprava je tak rychlá a snadná, že ji zvládne naprosto každý. Koktejl se připravuje v šejkru.

Recept na přípravu koktejlu

 1. Připravíme si potřebné ingredience
  • Vodku (0,5 dl)
  • Broskvový likér (0,2 dl)
  • Pomerančový džus (0,8 dl)
  • Brusinkový džus (0,8 dl)
  • Led
  • Plátek pomeranče a koktejlovou třešeň na zdobení
 2. Do šejkru dáme kostky ledu vodku, broskvový likér a pomerančový džus vše důkladně protřepeme
 3. Obsah šekru nalejeme do sklenice Huriccane glass (cca 450 ml) včetně ledu
 4. Pomocí krouživého pohybu nalijeme brusinkový džus a vložíme slámku, kterou lehce promícháme drink odspodu a vznikne nám postupný přechod barev.
 5. Zdobíme plátkem pomeranče a koktejlovou třešní
 6. Drink je hotov

Historie

Barman Ted Pizio poprvé namíchal v plážovém Confetti´s baru drink, kterým chtěl oslovit návštěvníky pláží ve Ft. Lauderdale na Floridě, kteří sem přijeli strávit jarní prázdniny. Drink lidem neobvykle zachutnal, a proto se zajímali o to, jak se vlastně tento chutný nápoj jmenuje. To ovšem barmana poměrně zaskočilo, neměl totiž ještě název vymyšlený. Znal však důvod, proč právě do Ft. Lauderdale mladí lidé jezdí trávit jarní prázdniny; kvůli plážím a také kvůli sexu. A název byl na světě – „Sex on the Beach“. Z marketingového hlediska geniální,

Závěr

Díky své ovocné chuti a peprnému názvu se stal drink velice populární, a to dokonce tak, že roku 1982 byl název „Sex on the Beach“ známější než Mickey Mouse. A svojí oblíbenosti se těší dodnes, a to především na plážových a bazénových párty, kam neodmyslitelně patří.

Drink se dokonce dostal do hudební scény a to songem „Sex on the Beach“ od italské skupiny Spankers.