Možnosti inzerce

Představení webu

Web alkoholdrink.cz je monotématický webový portál, který se populárně-naučnou, zábavnou a odlehčenou formou zaměřuje na všechna témata související s alkoholem. V rubrice magazín jsou publikovány jako doplněk lifestylové články.

Jeho předností je komplexnost v dané tématice, přehledné členění do jednotlivých rubrik, snadná orientace a katalogizace, která pomáhá návštěvníkům jednoduše vyhledat požadované informace. Jedná se o dlouhodobý projekt, jehož význam časem poroste, společně s růstem objemu obsahu. Výhledem je dosáhnout stavu, kdy se web alkoholdrink.cz stane první volbou při vyhledávání všeho, co souvisí s alkoholem na českém internetu, vše bez zbytečného balastu.

Web si postupně s nárůstem obsahu vytváří komunitu stálých čtenářů, kteří ho navštěvují napřímo, protože vědí, že zde naleznou to, co hledají. Další návštěvníky získává také prostřednictvím zasilatelského abonentského klubu milovníků prémiových destilátů a také zprovozněním e-shopu s unikátními tematickými dárkovými sadami.

Web je několikrát týdně aktualizován a je největším webem o alkoholu v ČR, návštěvnost webu je monitorována systémem Analytics (GA).

Stránky webu jsou responzivní a jsou optimalizovány jak pro notebooky, PC a obrazovky velkých úhlopříček, tak i pro tablety a mobilní telefony.

Webový portál je také zastoupen na Facebooku a Instagramu a profily jsou pravidelně aktualizovány.

Na webu alkoholdrink.cz nabízíme našim klientům a obchodním partnerům rozličné možnosti komerční inzerce a publikace PR článků a komerčních sdělení, dle jejich přání a potřeb. Výčet příkladů uvádíme níže.

Cílová skupina čtenářů webu

Cílová skupina jsou čtenáři 18+ aktivně se zajímající o alkoholické nápoje a hledající v internetových vyhledávačích konkrétní informace o alkoholu a alkoholických nápojích.

Web se nezaměřuje na profesionály v oboru, ale naopak na široké publikum čtenářů, laickou veřejnost, běžné spotřebitele a konzumenty. Tomu také přizpůsobuje šíři svého záběru, výběr témat a délku článků.

Každý návštěvník tak má možnost nalézt na webu to své, tedy obsah dle svého zájmu.

Může to být například receptura na výrobu likéru, složení a příprava oblíbeného koktejlu, nebo třeba orientace ve vinných etiketách nebo značkách šampaňského. Lze vyhledat, co znamenají zkratky a pojmy uvedené v nápojových lístcích barů, jaké jsou vhodné sklenice pro daný nápoj, orientovat se pivních stylech, nebo třeba zjistit aktuální platné limity pro bezcelní dovoz alkoholu.

Možnosti inzerce na webu

 • Umístění reklamních bannerů, prokliky.
 • Top obrázek – hlavní obrázky v hlavičce webu.
 • Obrázek nebo logo na pozadí webu.
 • Umístění loga obchodních partnerů.
 • PR články – PR článek je text uložený v kategorii „komerční sdělení“, označený jako „komerční sdělení“ v úvodu textu, který dodá inzerent a redakce do jeho obsahu nijak nezasahuje. Po dobu garantovanou objednávkou je umístěn na zvýrazněné, tedy první pozici ve výpisu aktuálních článků na titulní straně. Po uplynutí této doby nadále zůstává dostupný v archivu pod uvedenou kategorií.
 • Příprava PR článků, komerčních sdělení a rozhovorů s aktéry, dle zadání.
 • Reportáže z výrobních a distribučních provozů.
 • Představení výrobků, uvádění produktů na trh.
 • Participace na spotřebitelských soutěžích a prodejních akcích.
 • Reportáže z degustací, otevírání provozoven a společenských akcí.
 • Exkluzivní partnerství, sponzoring celého webu.
 • Pronájem e-shopu.
 • Bartery.
 • Ad.

Naši odborní redaktoři pro vás vytvoří vhodný PR text či článek s ohledem na druh produktu a účel prezentace. Můžete se na ně s důvěrou obrátit, i pro nezávaznou konzultaci.

Kontakt

Pokud máte zájem o inzerci na webu alkoholdrink.cz, případně jakýkoliv návrh na spolupráci, kontaktujte naše obchodní oddělení: sales@alkoholdrink.cz