Koktejl Chupito – Dámský shot

Chupito ve španělštině znamená prakticky totéž co shot/shooter v angličtině, a proto je v některých jazycích (zejm. románských) občas chápán jako synonymum. U nás jde ale o druh panáku, jehož základ tvoří bílý rum s limetkovým džusem a tradiční ozdobou – koktejlovou třešní. Na rozdíl od jiných panáků je tedy chupito lehčí, což jej činí velice oblíbeným nápojem na dámských jízdách. Dámy si tak mohou dopřávat pocit z „exnutého“ panáku, aniž by musely párty předčasně ukončit.

Náročnost přípravy

Příprava je tak rychlá a snadná, že ji zvládne naprosto každý. Všechny tekuté ingredience dáme přímo do panákové sklenky a na závěr přidáme koktejlovou třešeň.

Recept na přípravu koktejlu

  1. Připravíme si potřebné ingredience
    • Bílý rum (0,3 dl)
    • Limetkový džus (0,2 dl)
    • Koktejlovou třešeň včetně stopky
  2. Tekuté ingredience nalejeme přímo do panákové skleničky
  3. Vložíme koktejlovou třešeň
  4. Drink je hotov

Původ

Shooter je trošku speciální druh míchaného drinku většinou s obsahem alkoholu. Dá se říct, jde o takové koktejlové panáky, které vypijete jedním douškem. Mohou se míchat, vrstvit či jen tak nalít. Pojem „shooter“ vznikl z anglického slova shot (střela). Je to možná i proto, že většina shooterů obsahuje dva a více druhů alkoholů a působí skutečně jako střela.

Závěr

Spousta oblíbených koktejlů ale vyžaduje určité barmanské schopnosti. Chupito naproti tomu zvládnete namíchat kdykoli – třeba i po půlnoci. Potřebujete k tomu navíc jen minimum ingrediencí a času.

Chupito je striktně dámský drink, který by muži neměli vůbec pít, pokud se tedy nejedná o homosexuály.

Tento panákový koktejl je oblíbený zejména na dámských jízdách, například při rozlučkách se svobodou.

Variantou Chupita je nahrazení limetkového džusu hruškovým.

Alternativní příprava koktejlu z vodky