Filmový drink – Huhu koktejl

Huhu koktejl je legendární drink z filmu Čtyři vraždy stačí drahoušku (1970), který připravoval George Camel v podání herce Lubomíra Lipského.

Koktejlem chtěl pohostit redaktorku místní společenské rubriky Sabrinu v podání Jiřiny Bohdalové, aby získal její pozornost a zajistil si publikaci básní, které píše.

Huhu koktejl je koktejl, po němž se ve filmu běžně umírá.

Náročnost přípravy koktejlu Huhu

Lze považovat za středně obtížnou, zejména s ohledem na unikátní potřebu protřepání, která vyžaduje barmanskou zručnost a množství potřebných surovin.

Recept na přípravu Huhu koktejlu

 1. Připravíme si potřebné suroviny
  • rum – potřebujeme 1 dl
  • vaječné žloutky – 1 dl
  • kvasnice – přiměřeně
  • mentol – dle chuti
  • kajenský pepř – špetka, je to jiný název pro pálivou papriku
  • kyselina mravenčí – tak akorát
 2. Všechny suroviny vložíme do dvoudílného Boston šejkrku a protřepeme jen krátce, ale energicky. Dbáme na to, aby se v šejkru nevytvořil vzduchový polštář
 3. Přecedíme přes strainer do koktejlové sklenice na stopce.
 4. Zdobení je na vlastní fantazii
 5. Koktejl je hotov
 6. Konzumace je pouze na vlastní nebezpečí, neboť ve filmu se po koktejlu běžně umíralo.
Alkohol drink alkoholdrink.cz

Dostupnost surovin

Všechny suroviny jsou běžně dostupné, jediný problém může nastat s kyselinou mravenčí, která není v celé EU povolena k užití v potravinách. Tuto skutečnost ovšem bytná George Camela, paní Haringtonová v podání Marie Rosůlkové při shánění surovin řešit nemusela, neboť děj filmu se odehrává v americkém Springtownu a v USA je tato látka považována za bezpečnou i pro potravinářské účely a používá se tam běžně jako konzervant.

Video

Originální složení koktejlu v podání Lubomíra Lipského:

Receptura Huhu koktejlu

Poznámka

V mnoha českých koktejlových barech běžně připravují Huhu koktejl, ale troufám si říci, že to s originálem nemá vůbec nic společného a jedná se pouze o divokou fantazii barmana, který uvádí hosty v omyl a pod známým jménem jim prodává pouhou neoriginální imitaci.

Informovaný host však dobře ví, že originál je jen jeden a to ten ve zmíněném filmu.

Závěrem

Huhu koktejl si samozřejmě nejlépe vychutnáte při sledování uvedeného filmu, který patří, alespoň podle mého názoru, k tomu nejlepšímu co československá kinematografie vytvořila.

Jestli má vůbec smysl pít Huhu koktejl na zdraví, to už nechám na vás.

Alkohol drink alkoholdrink.cz