Světové koktejly – Bee’s Knees

Koktejl Bee’s Knees patří k dalším z populárních tradičních koktejlů éry prohibice. Tyto koktejly jsou prověřeny generacemi a jejich chuť je dokonale vyvážená, zároveň se jedná o koktejly, které jsou polozapomenuté a běžný konzument je znát již nebude

Jedná o koktejl z éry prohibice a pro tyto koktejly je typické, že alkoholový základ, tedy bázi tvoří zpravidla gin, který bývá doplněn kyselou složkou – v tomto případě je to čerstvá citrónová šťáva a ve stejném poměru čerstvá pomerančová šťáva, a dále pak sladkou – v tomto případě medovým sirupem, což je med a voda 50/50. Koktejl se zdobí svitkem citrusové kůry.

Bee’s Knees je tedy koktejl, ve kterém si vychutnáte zajímavé a sladké a kyselé spojení chutí. Koktejl se výborně hodí k takovému tomu celodennímu popíjení.

Koktejl Bee’s Knees patří mezi oficiální koktejly Mezinárodní barmanské asociace (IBA) a je zařazen mezi koktejly New era drinks (moderní koktejly).

Náročnost přípravy koktejlu Bee’s Knees

Příprava patří k těm opravdu jednoduchým – připravuje se v šejkru společně s několika kostkami ledu, poté se scedí přes strainer do vychlazené koktejlové sklenky a ovoní esenciálními oleji z citrónové, nebo pomerančové kůry.

Koktejl se podává v klasické koktejlové sklenici.

Recept na přípravu koktejlu Bee’s Knees

 1. Připravíme si potřebné ingredience
  • Dry Gin (0,525 dl) – dle originální receptury
  • Medový sirup (2 barmanské lžičky) kombinace medu a vody 50/50
  • Čerstvě vymačkanou ananasovou šťávu (0,225 dl)
  • Čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávu (0,225 dl)
  • Kostky ledu
  • Kůru z citrónu, nebo pomeranče – dle originální receptury
 2. Do klasické koktejlové sklenice vložíme kostky ledu
 3. Do šejkru dáme citrónovou a pomerančovou šťávu, přidáme medový sirup a zamícháme lžičkou aby se med rozpustil
 4. Přidáme gin a led
 5. Krátce a intenzivně protřepeme
 6. Obsah šejkru scedíme přes strainer (tedy bez ledu) do koktejlové sklenice, ze které předem odstraníme led
 7. Nad koktejlem rozlomíme kůru citrusu aby ho ovoněly esenciální oleje
 8. Koktejl zdobíme kůrou z citrusu
 9. Drink je hotov

Video přípravy koktejlu je ke shlédnutí je níže.

Postup přípravy koktejlu Bee’s Knees

Název a původ koktejlu Bee’s Knees

Bee’s Kees je koktejl z éry prohibice obsahující gin, citronovou šťávu a med. Jedinečný název je dobovou konvencí: Fráze „včelí kolena“ byla populárním slangem, kterým se označovalo něco vynikajícího nebo vynikajícího.

Nápoj je připisován Franku Meierovi, barmanovi narozenému v Rakousku, který provozoval své řemeslo v Hôtel Ritz Paris během 20. let 20. století. Je to jednoduché rozšíření klasického Gin Sour (gin, citron, cukr), které obsahuje med místo cukru. Med vytváří sytější nápoj a mohl být použit k maskování chuti subpar ginu, který v té době převládal.

Naštěstí dnes trh s ginem nabízí stovky vynikajících lahví, takže si můžete vychutnat ingredience v jejich nejlepší kvalitě. Použitím ginu London Dry bude kladen větší důraz na jalovec, zatímco modernější gin prosycený citrusy a květinami vyzdvihne citronové a medové tóny koktejlu. Vyberte si gin podle svého vkusu, protože gin je v tomto nápoji uprostřed.

Med přichází ve formě domácího medového sirupu, jednoduché kombinace medu a vody, která dodává komplexnost a sladkost. Citronová šťáva doplňuje tuto sladkost svěží, kyselou kyselostí a uvádí koktejl do rovnováhy.

Připravte si koktejl Bee’s Knees, kdykoli si budete chtít vychutnat snadný osvěžující koktejl. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o tři ingredience, je Bee’s Knees dobrou volbou pro večírky a jiné příležitosti, které vyžadují obsluhu davu. S lahví ginu po ruce, várkou medového sirupu a spoustou citronů můžete rychle protřepat nápoje pro všechny své žíznivé hosty.