Koktejl Blue Devil 

Koktejl Blue Devil (tedy modrý ďábel) je další z výborných koktejlů na bázi ginu, který je ochucen pomerančovým likérem Blue Curacao a limetkovou šťávou.

Skládá se ze čtyř dílů, 2 díly tvoří gin, jeden díl tvoří Blue Curacao a jeden díl pak zaujímá čerstvě vymačkaná limetková šťáva.

Tento koktejl je jako dělaný pro servírování v ikonické Martini glass, samozřejmě ledově vychlazené. Tato sklenice je považována za nejvíce sexy koktejlovou sklenku.

Koktejl se pouze usrkuje a na první pohled zaujme svou blankytně modrou barvou, která obzvláště vynikne v potemnělém baru a která nebývá pro koktejly zrovna typická.

Koktejl Blue Devil není oficiálním koktejlem IBA.

Náročnost přípravy koktejlu Blue Devil

Příprava tohoto koktejlu je naprosto jednoduchá, koktejl se připravuje v Boston šejkru kam se dají všechny suroviny, krátce se protřepe a vše se scedí do nachlazené koktejlové sklenky.

Recept na přípravu koktejlu Blue Devil

 1. Připravíme si potřebné ingredience
  • Gin (0,5 dl)
  • Blue Curacao (0,25 dl),
  • Limetkovou šťávu (0,25 dl) – čerstvě vymačkanou
  • Ledové kostky
  • Plátek limetky na zdobení
 2. Sklenici Martini glass naplníme ledem a necháme jí chladit
 3. Do šejkru dáme kostky ledu
 4. Přidáme všechny ingredience a krátce a rychle protřepeme
 5. Z Martini glass vyndáme led a nalejeme do ní přes strainer (tedy bez ledu) obsah šejkru
 6. Zdobíme plátkem limetky
 7. Drink je hotov

Postup přípravy koktejlu můžete shlédnout na videu níže.

Původ a historie koktejlu Blue Devil

Tento koktejl nepatří k oficiálním koktejlům IBA – (Mezinárodní barmanská asociace), receptura není standardizovaná a tak najdete pod jedním názvem Blue Devil mnoho rozdílných receptur, u kterých se liší nejen báze, tedy alkoholický základ koktejlu, mnohdy je místo ginu použita vodka, ale také je použité jiné zdobení.

U některých receptur se používá koktejlová třešeň Maraschino a šťáva z těchto třešní se také do koktejlu přidává. Ovšem my se domníváme, že zde uvedená receptura je ta jediná originální.

Lze jen spekulovat o názvu koktejlu, ale ta bude spočívat zejména v jeho síle, která může být skutečně ďábelská, protože obsahuje poměrně dost alkoholu.