Koktejly Cloumák a Supercloumák

V roce 1885 je v Arizoně pořádné dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Trigger Whisky Saloonu řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů. Majitelem vyhlášeného lokálu je Doug Badman (Rudolf Deyl ml.), k chlípnému pobavení zpívá Tornádo Lou (Květa Fialová) a své hříšné a podlé plány osnuje gangster od přírody Horác alias Hogo Fogo (Miloš Kopecký). Posledními spravedlivými v tomto otřesném a korupcí prolezlém městě je lékárník Ezra Goodman (Bohuš Záhorský) se svou dcerou Winnifred (Olga Schoberová). Jednoho dne přijede na bílém koni obchodní zástupce firmy Kolaloka, jistý Joe (Karel Fiala), který se alkoholikům rozhodne nabídnout napravení v podobě nealkoholické limonády. Je snad jasné, že alkoholici své mety neopustí tak snadno.

To je ve stručnosti děj filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera.

Cloumák a Supercloumák

Cloumá a Supercloumák jsou legendární koktejly, filmové drinky z tohoto českého westernu, který je parodií na brakové příběhy z Divokého západu.

Tyto koktejly si objednával v baru pistolník a hrubián Grimpo v podání Josefa Hlinomaze a připravoval mu je barman v podání Vladimíra Menšíka.

Cloumák

Objednávka v tomto případě zní „Cloumáka“

Jedná se o koktejl, jehož složení není přesně známo, předpoklad je, že to bude něco silnějšího než bourbon, nejspíše nějaká pořádně ohnivá voda a i přidané koření nebude rozhodně nic slabého.

Sklo – oldfashioned glass, po konzumaci koktejlu Gimpo zkonzumuje také sklenici, kterou nejprve rozkouše.

Supercloumák

Objednávka drinku v tomto případě zní „Supercloumáka“

Zde je složení známé – H2SO4, tedy kyselina sírová.

Podává se v hliněném korbelu s lebkou.

Při konzumaci je potřeba postupovat velmi opatrně, pokud dojde k potřísnění podlahy, propálí to do ní díru, jako se to stalo v tomto filmu.

Příprava koktejlu Cloumák

Závěr

Zde zbývá dodat už jen obligátní – doma to raději nezkoušejte a uvedené koktejly vůbec nemíchejte. Riziko je na vaší straně. A pokud už si nemůžete pomoci, vynechte u Cloumáka alespoň konzumaci té sklenice a u Supercloumáka pak pozor na podlahu.