Světové koktejly – Barracuda

Barracuda je další výborný koktejl, kvůli kterému se vám vyplatí investovat do koktejlových sklenic na Margaritu, protože je využijete i zde. Koktejl však neobsahuje tequilu jako Margarita, ale rum.

Koktejl figuruje na seznamu koktejlů IBA (mezinárodní barmanská asociace).

Náročnost přípravy

Je velmi jednoduchá, jednotlivé suroviny se dají so šejkru a promíchají. Koktejl je trochu náročnější na množství surovin,

Recept na přípravu koktejlu

 1. Připravíme si potřebné ingredience
  • Tmavý/zlatý rum (0,45 dl)
  • Bylinný likér Galliano (0,15 dl)
  • Limetkovou šťávu/džus (0,15 dl)
  • Ananasový džus (0,6 dl)
  • Prosecco na dolití (cca 1 dl)
  • Plátek ananasu, nebo svitek kůry citrusu na zdobení
  • Led
 2. Sklenici na margaritu (Margarita glass) naplníme ledem a necháme chladit
 3. Do šejkru dáme kostky ledu rum, Galliano, limetkovou šťávu a ananasový džus
 4. Vše důkladně protřepeme a poté scedíme (bez ledu) do nachlazené sklenice, ze které předem odstraníme kostky ledu
 5. Sklenici dolijeme proseccem
 6. Zdobíme plátkem ananasu, nebo svitkem citrusové kůry, tu nad drinkem rozlomíme, aby ho uvolněné esenciální oleje ovoněly
 7. Drink je hotov

Přípravu koktejlu můžete shlédnout na videu níže.

Původ a historie

Koktejl Barracuda je stará klasika v historii mixologie, jeden z těch staromódních, jednoduchých, aromatických a sametově perlivých nápojů. Teplá chuť rumu se krásně snoubí s ananasem a limetkou a kruh uzavírá lechtivý dotek prosecca.

Ingredience pro výrobu koktejlu Barracuda jsou snadno dostupné, nic přehnaného: alkoholický základ se skládá ze zlatého rumu, špetky Galliana k přidání bylinek a koření, které vytvářejí úžasnou hru světla a stínu, zatímco dvě tropické šťávy dodávají chuť. a hloubka koktejlu. Prosecco je tak akorát, aby dodalo na patře pěkný kontrast svou perlivostí, neovlivňuje chuť nápoje, takže můžete použít jakýkoli sekt nebo i obyčejnou sodovku.

Závěr

Koktejl Barracuda má sice středně vysoký obsah alkoholu, ale díky svým ladným vůním a plynulému rytmu jde o vynikající aperitiv. V této symfonii najdete tisíce návrhů, ale pozor, je to koktejl aperitiv, ale klame, protože alkohol není na patře tak cítit: jakousi vylepšenou falešnou mimózu. Nedávejte více než dvě před večeří.

Příprava koktejlu Barracuda