Světové koktejly – Gin Basil Smash

Gin Basil Smash je další výborný koktejl, kde sílu a říznost dodává gin, sladkost cukrový sirup a kyselost citronová šťáva. Součástí koktejlu je i bylinka – bazalka, která se podrtí muddlerem, abychom z ní dostali to nejlepší.

Náročnost přípravy koktejlu Gin Basil Smash

Je vcelku jednoduchá, koktejl se připravuje v šejkru, dále potřebujeme muddler na podrcení bazalky a strainer na scezení.

Gin Basil Smash je moderní klasický koktejl, který je osvěžující, lahodný a tak snadný na přípravu doma! Tento jednoduchý ginový koktejl používá pouze čtyři ingredience a můžete je najít v obchodě kdykoli během roku.

Recept na přípravu koktejlu Gin Basil Smash

 1. Připravíme si potřebné ingredience
  • Gin (0,5 dl)
  • Citronovou šťávu (0,2 dl)
  • Cukrový sirup (0,2 dl) – v recepturách bývá označován jako Simple sirup
  • Led – kostky
  • Lístky bazalky (10-12 ks)
 2. Do šejkru dáme lístky bazalky, přidáme citronovou šťávu a cukrový sirup.
 3. Vše podrtíme důkladně muddlerem, aby se chutě propojily. Směs musí být po bazalce jasně zelená.
 4. Přidáme gin a kostky ledu. Šejk uzavřeme a d vše důkladně protřepeme.
 5. Koktejlovou sklenici (Old fashioned glass) naplníme ledem.
 6. Obsah šejkru nalijeme na led do sklenice přes sítko-strainer.
 7. Ozdobíme lístky bazalky
 8. Drink je hotov
Příprava koktejlu Gin Basil Smash

Historie koktejlu Gin Basil Smash

Jedná se o koktejl velmi podobná koktejlu Gimlet, rozdíl je právě v bazalce místo koktejlové třešně a citronu místo limetky.

Tuto moderní klasiku vynalezl v roce 2008 v německém Hamburku barman Jörg Meyer .

Meyer původně nazval svůj výtvor Gin Pesto, což je velmi přiléhavý název pro drink s bazalkou. Zdá se, že časem se název přetransformoval spíše do popisu jeho přípravy.

Gin Basil Smash se rychle rozšířil a nyní je populární v barech po celém světě. Což není špatné pro drink vynalezený před více než deseti lety.

Smashes jsou kategorie koktejlů, které zahrnují míchání čerstvých bylinek a/nebo citrusů. Jedním z nejznámějších je Whisky Smash, který se připravuje z máty a citronu. Nejznámějším koktejlem z této kategorie je bezesporu kubánské Mojito.

Závěr

Gin Basil Smash je dokonalým příkladem snadného, ​​ale vysoce kvalitního koktejlu, který si může každý připravit a vychutnat si ho doma.

Jasně zelená barva a bylinná příchuť čerstvé bazalky a citronu dělají z Gin Basil Smash obzvláště skvělý koktejl na jaro a léto. A zářivá zelená barva je vítaným odklonem od červených a hnědých nejběžnějších jednoduchých klasických koktejlů.