Světové koktejly – Dark n Stormy

Dark n Stormy je prestižní míchaný nápoj z jedinečného rumu Gosling’s Black Seal. Nejenže je jednoduchý a skvěle chutná, ale navíc také pěkně vypadá. Jednotlivé složky nápoje vytvářejí zajímavý vizuální efekt, barevný postupný přechod. koktejl si zachovává přirozenou chuť rumu.

Náročnost přípravy

Koktejl se připravuje přímo ve sklenici a pokud se připraví správným způsobem, zajistí výše zmíněný efekt. Postup přípravy je velmi jednoduchý, což je u koktejlů veliká přednost a cesta k úspěchu.

Recept na přípravu koktejlu

 1. Připravíme si potřebné ingredience
  • Tmavý rum (0,6 dl) – dle originální receptury Goslings Black Seal
  • Zázvorové pivo (1 dl)
  • Limetku na zdobení – plátek, segment
  • Led
 2. Sklenici highball – velký tumbler naplníme ledem
 3. Přidáme zázvorové pivo
 4. Pokračujeme rumem – lijeme opatrně, aby se obě složky smíchaly co nejméně
 5. Zdobíme plátkem limetky
 6. Drink je hotov

Přípravu koktejlu můžete shlédnout na videu níže.

Původ a historie

Dark ‚n‘ Stormy je highball koktejl vyrobený z tmavého rumu („tmavého – dark“) a zázvorového piva („bouřlivého – stormy“) podávaného na ledu a ozdobený plátkem limetky . Limetková šťáva a simple sirup se také často přidávají. Tento nápoj je velmi podobný koktejlu Moscow mule kromě toho, že Dark ‚n‘ Stormy má místo vodky tmavý rum . Původní Dark ‚n‘ Stormy byl vyroben s rumem Gosling Black Seal a Barritt’s Ginger Beer, ale poté, co partnerství mezi těmito dvěma selhalo a společnosti se rozešly, Gosling Brothers vytvořili vlastní zázvorové pivo.

Gosling Brothers tvrdí, že nápoj byl vynalezen na Bermudách těsně po první světové válce.

Ve Spojených státech je „Dark ‚n‘ Stormy“ registrovanou obchodní známkou společnosti Gosling Brothers Ltd z Bermud od roku 1991. Gosling prodává nápoj prostřednictvím spojení s jachtařskou a závodní komunitou.

Společnost Gosling Brothers používá tuto registraci k zákazu uvádění nápojů na trh v USA pod názvem  Dark ‚N Stormy“ nebo podobným, matoucím názvem, pokud není vyroben s rumem Gosling Black Seal. Společnost Gosling’s vedla nebo pohrozila soudním sporem ohledně známky proti Pernod Ricard, Proximo Spirits, Picaroons Traditional Ales, Zaya společnosti Infinium Spirits a koktejlovému blogu.

Závěr

Existují i variace na tento nápoj:

Jablečný mošt a bouřlivý nebo tmavý ‚n‘ bouřlivý cider nebo tmavý a bouřlivý sad  je směs tmavého rumu, jablečného moštu a zázvorového piva. 

Podzim dark ‚n‘ stormy – obsahuje bourbon, jablečný mošt, citronovou šťávu a zázvorové pivo.

Postup přípravy koktejlu Dark n Stormy