Letní koktejl – Aperol Spritz

Pokud nějaký drink přímo přivolává léto, je to právě Aperol Spritz. Sytá barva, výtečná chuť, osvěžující bublinky a šťavnatý pomeranč. Aperol Spritz je světově proslulý nápoj, jehož obliba neustále roste. Pro svoji výraznou oranžovou barvu, typickou hořkosladkou chuť a především nízký obsah alkoholu si dávno získal srdce všech milovníků míchaných drinků.

Náročnost přípravy

Je jednoduchá, koktejl se míchá přímo ve sklenici. V tomto případě je nejvhodnější použití větší balonové sklenice, kam se vejde i spousta ledu.

Recept na přípravu koktejlu

 1. Připravíme si potřebné ingredience
  • Prosecco – suché (1,2 dl) – 3 díly
  • Aperol (0,8 dl) – 2 díly
  • Sodovku (0,4 dl) – 1 díl
  • Led
  • Plátek pomeranče na zdobení
 2. Větší balonovou sklenici na víno naplníme ze 2/3 ledem
 3. Nalijeme sodovku a prosecco na led,
 4. Poté nalijeme Aperol krouživým pohybem, tímto způsobem se všechny ingredience navzájem propojí
 5. Zdobíme kolečkem pomeranče
 6. Drink je hotov

Původ

Aperol Spritz má dlouhou tradici – začal se míchat už v 50. letech 20. století. U nás na popularitě získává zejména v posledních několika letech. A není divu – báječně osvěží, krásně vypadá a ještě skvěle voní po pomerančích.

Samotný Aperol, je unikátní kombinace hořké a sladké chuti, což jsou hlavní znaky této nejprodávanější lihoviny v Itálii. Aperol pochází ze severovýchodní oblasti Itálie a vyrábí se louhováním hořce, rebarbory a výtažků z pomerančů, s přidáním směsí bylin, barviv, vody a cukru. Obsah alkoholu je 11%.

Závěr

Aperol Spritz je opravdu velmi lehký drink už jen tím, že obsahuje pouze 11 % alkoholu, což je jednoznačně v souladu s moderními trendy. Obecně je drink považován za nápoj žen. minimálně stejně je ale pro svojí tajemnou nahořklou chuť oblíbený i mezi muži, kteří vyhledávají společnost jiných mužů, jen se o tom zdaleka tolik nemluví. Vidět pít muže Aperol Spritz už dnes není nic výjimečného, naopak v západní Evropě se nad tímto nikdo nepozastaví.

Aperol Spritz
Příprava koktejlu Aperol Spritz