Světové koktejly – Gin Buck

Gin Buck je další jednoduchý koktejl na bázi ginu, který vyniká svou jednoduchou přípravou a už jen tím je předurčen k běžné denní konzumaci. Jedná se o osvěžující záležitost zejména pro letní dny.

Náročnost přípravy

Příprava je velmi snadná a jednoduchá. není potřeba nic speciálního, ze surovin pak může být složitější na sehnání pouze zázvorové pivo, které nemají úplně v každém supermarketu, proto milovníci tohoto koktejlu mají doma jeho dostatečnou zásobu. koktejl se míchá přímo ve sklenici.

Recept na přípravu koktejlu

 1. Připravíme si potřebné ingredience
  • Gin dle chuti (0,5 dl)
  • Čerstvou citronovou šťávu (0,1 dl)
  • Zázvorové pivo na dolití ( cca 0,2 dl)
  • Kostky ledu
  • Plátek citronu, nebo kousek kůry na zdobení
 2. Sklenici na longdrink – velký tumbler naplníme ze 3/4 kostkami ledu
 3. Přidáme gin a citronovou šťávu
 4. Sklenici dolijeme zázvorovým pivem
 5. Zdobíme plátkem citronu
 6. Případně můžeme nad koktejlem rozlomit kousek citronové kůry, aby se do drinku uvolnily esenciální oleje a ovoněly ho
 7. Drink je hotov

Přípravu koktejlu můžete shlédnout na videu níže.

Závěr

Mnoho z nejlepších míchaných nápojů je snadných na přípravu. K nejsnadnějším z nich patří právě Gin Buck a je to po právu člen této kategorie.

V mnoha případech nemusíte ani potřebovat citronovou nebo limetkovou šťávu pro tento highball. Vše, co nutně potřebujete, je pouze váš oblíbený gin a některé zázvorové pivo a i to lze nahradit, jak uvádíme níže. Mixujte a užívejte si ho tak, jak vám chutná.

Krása Gin Buck je v jeho jednoduchosti a jeho univerzální přitažlivosti. Někteří pijáci nemají rádi suchost Ginu & Tonicu, zatímco jiní chtějí něco sladšího a s více komplexnější chutí. A právě Gin Buck spadá přímo do této kategorie a v jedné (sladší, nebo polosladké) variantě není potřeba ani to zázvorové pivo.

Gin Buck je jen jedním z mnoha populárních a osvěžujících míchaných nápojů s ginem a pokud vynecháme, nebo nemáme zázvorové pivo, můžeme ho nahradit zázvorovou limonádou (v nápojovém lístku pak bude označení ginger soda).

Gin Buck – tedy obsahující gin jen někdy známý jako British Buck nebo London Buck.

Poznámka

Buck všeobecně je označení pro koktejl , který je vyroben ze zázvorového piva nebo zázvorové limonády, citrusové šťávy, a některý z řady základních destilátů (v tomto případě tedy Ginu). Buck koktejly jsou někdy nazývány “mezky” kvůli popularitě varianty s vodkou, která je známá jako Moscow Mule.

Gin může být nahrazen whisky, vodkou, nebo jiným destilátem. Označení Buck, nebo mule ale zůstává.

Příprava koktejlu Gin Buck