Exclusivo klub – Rum na březen

V tomto roce si někteří z vás vybrali jako destilát rum, proto dnešním dnem pokračujeme v představení zásilky vybraných rumů.

Oliver a Oliver je rodinná společnost v městské oblasti Santo Domingo v hlavním městě Dominikánské republiky. Vyrábějí své rumy tradičním, kubánským a dominikánským způsobem a také docela inovativně podle svých vlastních stylů. Sortiment rumů zahrnuje také známé štítky jako Cubaney, Unhiq a Quorhum.

My jsme však pro vás vybrali rumy Opthimus. Jedná se o tmavé španělské rumy vyráběné kolonovou destilací z melasy, z nichž některé zrají speciální metodou solera.

V tomto příspěvku se omezíme jen na chuť jednotlivých druhů zasílaných rumů a palírnu si představíme v samostatném článku zde: Opthimus – Rum z Dominikánské republiky – ALKOHOL DRINK

Opthimus 15 Años Res Laude, 0,7 l, 38% alc.

  • Barva: Jantarová
  • Aroma: Výrazné, plné čistých tónů kandovaného ovoce, cukrové třtiny, čerstvého pečiva, máslového karamelu a opáleného dubového dřeva s krásným vanilkovým závěrem
  • Chuť: Perfektně navazuje na vůni, jemně nasládlá s dobře vyváženým, vytrvalým závěrem

Hedvábný rum čerstvého pečiva, máslového karamelu a opáleného dubového dřeva. Rum zraje systémem solera po dobu 15 let v sudech po bourbonu.

Opthimus 25 Años Summa Cum Laude, 0,7 l, 38% alc.

  • Barva: Hluboce mahagonová
  • Aroma: Vaše čichové buňky uhrane melasa, med, karamel, kakao, ořechy a dřevo
  • Chuť: Na aroma naváže jemně sladká chuť kávy, čokolády a dřeva přesouvajícího se do dlouhého, krémového závěru vanilky s výraznými tóny dřeva v samotném závěru

Jemně sladká chuť kávy, čokolády a dřeva v krémovém závěru. Rum zraje systémem solera v sudech po bourbonu a francouzských dubových sudech po dobu 25 let.

Opthimus XO Summa Cum Laude, 0,7 l, 38% alc.

  • Barva: Hluboce mahagonová
  • Aroma: Neodolatelně mohutná čokoláda, čerstvě pražená káva, oříšky a karamel
  • Chuť: Tóny z aroma se dále v ústech hromadí, připojují se dubové a kávové tóny s jemným dotekem koření, výsledkem je harmonický koncert bohatosti a jemnosti

Harmonický koncert bohatosti a jemnosti. Rum zraje systémem solera v sudech po bourbonu.

Závěr

Náš klub pokračuje v zásilkách, a i v roce 2022 pro vás budeme nadále vyhledávat destiláty rozmanitých chutí z celého světa, ať už budete mít zájem o rumy, whisky, nebo o překvapení, kdy druh destilátu necháte vybrat nás.

Objednávka členství