Exclusivo klub – Whisky na duben

Opět po měsíci vám představujeme další láhev ušlechtilého destilátu, tentokrát whiskey na měsíc duben.

Dnes se jedná o kus americké historie – Palírnu Woodford Reserve, která sídlí ve Versailles v americkém Kentucky. Znalci už vědí, že tento měsíc to bude řemeslný produkt nejvyšší kvality.

Umění vytvářet jemný bourbon vzniklo v roce 1812 na místě palírny Woodford Reserve, která je dnes prohlášena za národní historickou památku. Woodford Reserve, nejmenší palírna, která funguje, vyrábí whiskey v malých sériích od začátku až do konce. Je to jediná palírna, která používá výhradně měděné kotlíkové přístroje.

Nyní i členové našeho Exclusivo klubu mají příležitost ochutnat tento výjimečný whiskey/bourbon.

V tomto příspěvku se omezíme jen na chuť jednotlivých druhů zasílaných whiskey a palírnu si představíme v samostatném článku zde: Woodford Reserve – Whiskey z Kentucky – ALKOHOL DRINK

Woodford Reserve Kentucky Straight Rye, 0,75 l, 45,2% alc

  • Barva: Bohaté zlato.
  • Aroma: Pikantní s výraznými tóny žita, černého pepře, cedru a kasiové kůry oslazené poprášením marcipánu, náznaky hrušky, jablka a mandlí tančí v jeho hlubinách.
  • Chuť: Hřebíček, žito, máta, melasa, čirok a med se mísí s náznaky jablek a sladu. Je dlouhá a sladce kořeněná.

Woodford Reserve Rye používá poměr surovin s převahou žita – 53% žita, aby vzdala hold původním žitným whisky z historie. Pak následuje trojitá destilace.

Woodford Reserve Kentucky Derby 145, 1 l, 45,2% alc.

  • Barva: Medově jantarová.
  • Aroma: Tóny bohatého sušeného ovoce, náznaky máty a pomerančů pokrytých popraškem kakaa, slabé vanilky a tabákového koření na nose.
  • Chuť: Je bohatá, žvýkací, kulatá a hladká, se složitými citrusy, skořicí a kakaem, karamel, karamel, čokoláda a kořenící tóny jsou hojné. Kentucky Derby 145 je hedvábně hladká a krémová.

Zraje v americkém dubu a je zakončeno kombinací sudů z javoru, sherry a portského dřeva.

Woodford Reserve Master’s Collection Cherry wood Smoked Barley, 0,75 l, 45,2% alc.

  • Barva: Jantarová.
  • Aroma: Komplexní směs hlubokého karamelu, hnědého cukru a tmavé čokolády, vrstvy třešňového džemu, ořechů a koření.
  • Chuť: Intenzivní kouřový mandlový a sladový charakter, oslazený náplní třešňového koláče s nádechem karamelu. Cherry wood Smoked Barley je komplexní směsí karamelu, třešní a mandlí.

Jedná se již o dvanácté vydání v kolekci Masterford Woodford Reserve, zrání bylo dokončeno v amerických sudech.

Závěr

Náš klub pokračuje další měsíc a i nadále budeme pro vás vyhledávat destiláty rozmanitých chutí z celého světa, ať už budete mít zájem o rumy, whisky, nebo o překvapení, kdy druh destilátu necháte vybrat nás.

Přejeme neobyčejné chuťové zážitky.

Objednávka členství