Exclusivo klub – Překvapení na září 2022

Poté, co v roce 1795 obdržel Jose María Guadalupe de Cuervo od španělského krále první oficiální listinu o komerční výrobě tequily, začal prodávat úplně první Vino Mezcal de Tequila de Jose Cuervo. Od té doby vyrábí Cuervo tequilu v La Rojeña, nejstarší aktivní palírně v Latinské Americe.

Již více než 250 let vyrábí Jose Cuervo® tequilu z největších agáve na světě. Její cesta začíná v polích na okraji sopky Tequila. Po sedmi letech zrání se rostliny agáve sklidí a jejich jádra, neboli „piñas“, se pošlou do palírny La Rojeña. Tam se opékají, melou a rozbíjejí. Výsledný extrakt se umístí do fermentačních nádrží. Nakonec se destiluje a zraje k dokonalosti ve vypalovaných sudech.

Nyní i členové našeho Exclusivo klubu mají příležitost ochutnat tuto výjimečnou tequilu.

V tomto příspěvku se omezíme jen na chuť jednotlivých druhů zasílaných tequil a palírnu si představíme v samostatném článku zde: José Cuervo, tequila od roku 1795 – ALKOHOL DRINK

José Cuervo 1800 Cristalino Añejo, 0,7 l, 35%alc.

  • Aroma/Chuť – Máslová textura karamelu, opečeného dřeva, zelené trávy a vanilky.
  • Destilace – Již více než 250 let vyrábí Jose Cuervo tequilu z největších agáve na světě. Její cesta začíná v polích na okraji sopky Tequila. Po deseti až dvanácti letech zrání se rostliny agáve sklidí a jejich jádra, neboli „piñas“, se pošlou do palírny La Rojeña. Tam se opékají, melou a rozbíjejí. Výsledný extrakt se umístí do fermentačních nádrží. Nakonec se dvakrát destiluje.
  • Zrání – Tequila 1800 Cristalino je prezentována v sofistikované krystalické láhvi, která spolu s dokonalostí její tekutiny vytváří nebývalý zážitek. Tato tequila zraje 16 měsíců v sudech z amerického a francouzského dubu, míchá se a dokončuje po dobu 6 měsíců v sudech od portského vína.

José Cuervo Reserva de la Familia Platino, 0,7 l, 40% alc.

  • Barva – Jasná, čistá
  • Aroma/Chuť – Jedinečná sladká a kořenitá s tóny melounu, medu a sena, ve středně dlouhém křupavém závěru cítíme heřmánek a skořici
  • Destilace – Reserva de la Familia Platino se vyrábí speciálním procesem „Esencia de Agave“. Tato jedinečná výrobní metoda umožňuje tónům agáve zachovat si svůj původní charakter, intenzivní aroma a chuť.

Reserva de La Familia Platino je nejlepší bílá tequila z domu José Cuervo. Přes deset generací se považovala za něco jako rodinné tajemství sdílené jen s nejbližší rodinou. V roce 1995 se rodina rozhodla, na oslavu dvoustého výročí největšího prodcenta tequily, podělit se o jejich klenot se všemi obdivovateli tequily. Vydává se jen v omezeném množství a prodává v očíslovaných lahvích zalitých voskem.

Umění výroby tequily se rozšiřuje i na obaly Reserva de la Familia. Každé láhvi je věnována pečlivá péče. Celý proces balení od aplikace jedinečného designu etikety až po voskovou pečeť s erbem rodiny Cuervo se provádí ručně.

José Cuervo Reserva de la Familia Extra Añejo, 0,7 l, 40% alc.

  • Barva – Tmavě jantarová
  • Aroma – Dub, mandle, jablka, olivy a skořice
  • Chuť – Její komplexnost se vyznačuje bohatým dubem, praženými mandlemi, vanilkou a skořicí
  • Zrání – Reserva de la Familia Extra Añejo získává svou komplexní chuť v důsledku propracovaných procesů stárnutí. Po odpočinku v sudech z francouzského a amerického dubu jsou tekutiny odborně namíchány Master Distillerem Alexem Coronadem.

V rámci pokračující podpory mexické kultury rodina Jose Cuervo pověřuje umělce z Mexika, aby každý rok navrhl originální umělecká díla pro sběratelský box. Reserva de la Familia® Extra Añejo je oceňovaná 100% extra stařená tequila z modré agáve vyráběná v omezeném množství. Vítěz DOUBLE GOLD MEDAL na San Francisco World Spirits Competition 2019.

Umění výroby tequily se rozšiřuje i na obaly Reserva de la Familia. Každé láhvi je věnována pečlivá péče. Celý proces balení od aplikace jedinečného designu etikety až po voskovou pečeť s erbem rodiny Cuervo se provádí ručně.

Závěr

Náš klub pokračuje další měsíc a i nadále budeme pro vás vyhledávat destiláty rozmanitých chutí z celého světa, ať už budete mít zájem o rumy, whisky, nebo o překvapení, kdy druh destilátu necháte vybrat nás.

Přejeme neobyčejné chuťové zážitky.

Objednávka členství