Nejdražší drinky světa 1/2
Pokud máte již vše, co k životu potřebujete a stále vám zbývají miliardy na účtech a nevíte co si s nimi počít, možná vám pomůžeme s inspirací. Přemýšlet za co je utratit můžete u netradičních a jedinečných drinků z těch nejdražších, co můžete ochutnat v barech. V tomto článku vám přinášíme příklady, co vše je možné.
Nejdražší koktejly světa
Pokud se podrobněji začtete do složení následujících koktejlů, zjistíte, že se opravdu nejedná o pití na každý den a už vůbec ne pro každého muže. Většina z těchto koktejlů však potěší zejména ženy a kromě extravagance těchto koktejlů se neubráníte přemýšlení, zda je vymýšlel barman, nebo klenotník.
High Roller Martini
Pro tento koktejl musíte do Las Vegas, kde za něj v barech v místních kasinech dáte přesně 1.000 amerických dolarů. Chutná po likéru Grand Marnier a pomerančovém džusu. A také po luxusu. Přestože je to koktejl výborný a připravený z prvotřídních surovin, tak je to prsten s malými diamanty, který koktejl obsahuje, co jej činí výjimečný a drahý.
Tento koktejl objednejte své přítelkyni, pokud se s ní chcete zasnoubit. Jiné praktické využití tohoto koktejlu nás nenapadá. A dejte pozor, ať ten prsten nespolkne.
Mai Tai
Mai Tai je vcelku obyčejný koktejl míchaný z několika druhů rumů. V tomto případě je to však samotný rum, který cenu koktejlu ospravedlňuje.
Objednat si ho můžete v Evropě, irském Dublinu, v baru hotelu The Merchant. Budete na něj potřebovat přesně 1.000 liber. Podmínkou je také stát se VIP hostem tohoto hotelu.
Koktejl se míchá z velmi starého a vzácného jamajského rumu, kterého se dochovalo už jen zhruba 6 lahví na celém světě. Koktejl se zdobí orchidejí, což částečně ospravedlňuje tu cenu.
Diamond Cocktail
V Evropě je pak ideální zastavit se v londýnském hotelu Sheraton.
Tady se míchá drink ze suchého šampaňského Charles Heidsieck Vintage 2001, koňaku Remy Martin Louis XIII, který je znalci označován jako král všech dostupných koňaků, kostky cukru a jako bonus vám do skleničky barman vhodí podle vzorníku vybraný diamant nebo rubín. Takto namíchaný koktejl vás vyjde na 4.000 amerických dolarů.
Sapphire Martini
Už samotný název napovídá, o značce použitého ginu. Koktejl patří opět mezi pité určené pro dámy, protože zejména těm jsou určeny safírové náušnice které obsahuje.
Můžete si ho objednat v Casinu Foxwoods ve východoamerickém Connecticutu. Složení obsahuje kromě výše uvedených náušnic také Bombay Sapphire gin, vodku, a modrý cukr. Cena za tento drink činí 3.000 USD.
Platinum Passion
Teď se přesuneme do města, které nikdy nespí. Bar The Duval v New Yorku nabízí tento drink jako svoji top nabídku pro náročné. Cena 1.500 dolarů ho řadí spíš mezi levnější koktejly v seznamu, ale to ještě nevíte, co přijde dál. Hlavní složkou je L’Esprit de Courvoisier, což je jeden z nejstarších a nejvzácnějších koňaků na světě, kterého už se moc nezachovalo. Chuť doplňuje med a šampaňské Ruinart.
Martini On The Rocks
Bezkonkurenčně nejdražší koktejl světa si můžete dát v New Yorku, konkrétně v Blue Bar Algonquin Hotelu. A cena začíná na 10.000 dolarech. Koktejl je nutné objednat 24 hodin předem a můžete si vybrat i diamant, který bude obsahovat. Podle zvoleného diamantu se pak odvíjí i cena koktejlu.
Samotný koktejl vám namíchají z Grey Goose vodky, vyráběné a lahvované ve francouzském Cognacu, suchého vermutu a zelené olivy, to celé na ledu. Tak, jak to pil i James Bond.
Nejdražší koňaky světa
Nejdražší láhve bývají velmi často velmi nenápadné, jen jsou zkrátka vzácné nebo velmi staré. Důvod je zřejmý – v době svého vzniku to bylo naprosto běžné zboží, u kterého nikdo nepředpokládal budoucí investiční potenciál. Ovšem tím, jak je jich na světě stále méně jejich cena roste úměrně poptávce mezi sběrateli a investory.
Spolupráce se zlatníky a umělci
Pak existují kousky, u kterých jedním z důvodů pro vysokou cenu je i láhev samotná. Je to třeba případ nejdražšího koňaku na světě – Henri IV Dudognon Heritage Cognac Grande Champagne. Jeho křišťálovou láhev zdobí 24karátové zlato, platina a 6500 briliantů. Neméně vzácný je ale její obsah. Tenhle luxusní koňak je totiž až sto let starý. Láhev se prodává za 2.000.000 dolarů
Podobně je na tom další z nejdražších koňaků – Hennessy Beauté du Siècle. Litrová láhev spočívá v servírovacím stolku vyrobeném z hliníku s bronzovými detaily. Limitovaná edice těch nejvzácnějších eaux-de-vie domu Hennessy o stáří 80-150 let vznikla v počtu pouhých 100 kusů pro Kiliana Hennessyho. Vytvořil ji francouzský umělec Jean Michel Othoniel a její cena se pohybuje jen lehce pod 200,000 dolary.
Aukční rekord
V kontrastu s opulentními láhvemi se roce 2020 na přední příčky mezi koňaky dostal relativně obyčejný, avšak velmi starý koňak – Gautier Cognac 1762. Jde o oficiálně nejdražší koňak, který se kdy v aukci dražil. Do dnešního dne se dochovaly jen tři láhve téhle rarity a všechny stále mají původní etiketu. Tři láhve jsou podle své velikosti označované jako Velký bratr, malá sestra a malý bratr. Velký bratr se prodal za 59.500 dolarů.
Všechny díly