Exclusivo klub – Rum na leden 2023

Diplomático je legendární značka rumu.

Vznikla na konci 18. století díky velké iniciativě a vášni Dona Juancha Nieta Melendeze, který se zabýval objevováním zdrojů a procesů odpovědných za mnoho lákavý chutí tradičních nápojů ve Venezuele. 

Don Juancho neúnavně hledal svůj vlastní způsob výroby rumů. Zohledňoval dané životní prostředí, které výrobní proces do jisté míry ovlivňují, například tropické počasí horké a vlhké. A tak stvořil kombinací mnoha produktů rumů a různých šťáv a přísad, skvělý rum s nezaměnitelným tělem a jemným aroma. 

A tak se vydal rum pod značkou Diplomático do světa, kde sklidil veliký úspěch. Výroby se ujal po Donu Juanchovi jeho syn, který kráčí v otcových šlépějích a vyrábí rum již tradiční metodou. Ochutnejte tento exkluzivní rum jemné chuti. Spatříte v něm hrdost Venezuely i neskrývanou jemnost místní cukrové třtiny.

Nyní i členové našeho Exclusivo klubu mají příležitost ochutnat tyto výjimečné rumy.

V tomto příspěvku se omezíme jen na chuť jednotlivých druhů zasílaných rumů a palírnu si představíme v samostatném článku zde – Venezuelský rum Diplomático – ALKOHOL DRINK.

Diplomático Distillery Edition No.3 Pot Still Rum

 • Barva: Zlatá
 • Aroma/Chuť: Mimořádně komplexní s výraznými tóny červeného a tropického ovoce, karamelu a vanilky.
 • Destilace: Trilogii uzavírá Distillery Collection No. 3 Pot Still. Na měděném kotlíkovém destilačním zařízení vzniká rum, který je srdcem chuťového profilu rumů Diplomático. Surovinou je med z cukrové třtiny, který prochází delší fermentací.
 • Zrání: Zrání blendu těžkých rumů probíhalo v malých sudech z amerického bílého dubu po bourbonu po dobu až 8 let.

Příběh

Řada Diplomático Distillery Collection představuje rumy, vyrobené na různých destilačních zařízeních, kterými disponuje společnosti Destilerias Unidas S.A.. Milovníci prvotřídních destilátů se tak budou mít možnost postupně seznámit s různými chuťovými profily rumů, v závislosti na použitých destilačních zařízeních a budou si tak moci vychutnat čisté esence rumů Diplomático.

Diplomático Single Vintage 2007

 • Barva: Mahagonová s višňovým nádechem.
 • Aroma: Nese příjemně sladké tóny karamelu, vanilky, kandovaného ovoce a sherry.
 • Chuť: Vyznačuje se výraznými, vyváženými tóny vanilky, karamelu, hořké čokolády, sušeného ovoce a náznaků sherry.
 • Destilace: Blend těžkých rumů destilovaných na starém měděném kotlíkovém zařízení Batch Kettle, výhradně z medu cukrové třtiny.
 • Zrání: Rumy zrály 12 let v sudech z bílého dubu, které předtím obsahovaly bourbon a whiskey. Maestro Roneros rumy poté blendovali a výsledný blend byl uložen ještě na jeden rok do sudů, které předtím obsahovaly oloroso sherry.

Příběh

Single Vintage je mimořádná ročníková edice rumu Diplomático vyráběná v limitovaném množství. Na začátku je výběr rumů destilovaných v roce 2007, které byly vyhodnoceny jako výjimečné.

Diplomático Ambassador

 • Barva: Mahagonová s růžovými záblesky
 • Aroma: Dokonale vyvážené s tóny portského vína, dřeva, sušeného ovoce a čokolády
 • Chuť: Komplexní projev rozinek, muškátového oříšku a vypáleného dřeva
 • Destilace: Ambassador vytvořil Maestro Ronero pan Tito Cordero ze 100% kotlíkových těžkých rumů.
 • Zrání: Rumy byly stařeny minimálně 12 let v sudech po bourbonu a následně byly uloženy na další dva roky do sudů, které dříve obsahovaly prémiové sherry Pedro Ximénez. Diplomático Ambassador je lahvován o sudové síle, aby byly zachovány všechny vlastnosti tohoto výjimečného rumu.


Příběh

Vlajkovou loď Diplomática vytvořil Tito Cordero, vítěz Golden Barrel Award’s 2011. Vlajková loď destilerie směsi 14letých rumů po bourbonu a sherry.

Závěr

Náš klub pokračuje další rok a další měsíc a i nadále budeme pro vás vyhledávat destiláty rozmanitých chutí z celého světa, ať už budete mít zájem o rumy, whisky, nebo o překvapení, kdy druh destilátu necháte vybrat nás.

Přejeme neobyčejné chuťové zážitky.

Objednávka členství