Exclusivo klub – Rum na srpen

Master Distiller Richard Seal patří k tomu nejlepšímu co rumový svět může nabídnout. Je to člověk, který se věnuje rumu s péčí. Je to neúnavný bojovník proti rumovým marketingovým klišé a proti jakýmkoliv umělým zásahům do rumu, jako přidávání cukru, ochucovadel nebo matení zákazníků ohledně stáří a výrobního procesu. Richard se stále snaží vzdělávat spotřebitele i nadšence, o procesech destilace, skladování, nebo staření rumů. R. L. Seale & Company je vlastněný již čtvrtou generací rodiny Seal, značka byla registrována roku 1920. Nyní vše řídí a vlastní sir David Seale a jeho syn Richard.

V roce 1995 převzali opuštěný cukrovar, po kompletní rekonstrukci a instalaci nových destilačních kolonií započali v roce 1996 produkci. Ze všech palíren v Karibiku je Foursquare nejčistší, nejupravenější a nejvíce se zajímá o udržitelnost rozvoje. Za své rumy obdržela řadu ocenění v mezinárodních soutěžích.

Nyní i členové našeho Exclusivo klubu mají příležitost ochutnat tento výjimečný rum.

V tomto příspěvku se omezíme jen na chuť jednotlivých druhů zasílaných rumů a palírnu si představíme v samostatném článku zde: Foursquare Rum Distillery – ALKOHOL DRINK

Foursquare Détente, 0,7 l, 51% alc.

  • Barva: Zlatá s hnědými odlesky
  • Aroma: Jemné a ovocné po jahodách, rozinkách a pečeném jablku s krásným dotykem kokosu otevírající dveře bílému pepři, vanilce a bourbonovým podtónům
  • Chuť: Velmi plná s ovocným nádechem, dřevitým hřejivým podtónem a krásnou stopou portského 

Tmavý rum anglického typu, mix destilací z melasy. Blend rumů destilovaných metodami pot still a column still.

Rum byl vytvořen smícháním  dvou prémiových rumů. První z nich zrál 10 let v dubových sudech po bourbonu. Druhý byl nejprve uložen na 4 roky také do ex-bourbonových sudů, ale následně byl přesunut do sudů po portském víně, kde strávil dalších 6 let. Tudíž všechny složky Foursquare Détente zrály nejméně po dobu 10 let.

Foursquare Plenipotenziario,0,7 l. 60% alc.

  • Barva: Světle mahagonová
  • Aroma: Silně pikantní, cítíme mango a banán s trochou pepře, po chvíli se přidávají sladké tóny čokolády a vanilky
  • Chuť: Velmi komplexní, projevuje svou sílu 60 %, v nástupu cítíme citrusy, poté nakouřené koření a při velmi příjemném, dlouhém, hřejivém závěru rozpoznáme pikantní tóny muškátového oříšku a pepř

Komplexní silný rum s chutí po citrusových a kořenitých tónů s dokonalým závěrem. Tmavý rum anglického typu, mix destilací z melasy.

Blend rumů destilovaných metodami pot still a column still. Rum dozrával 12 let v sudech po bourbonu přímo v destilérii Foursquare na Barbadosu.

Foursquare 2008 Cask Strength 12 Year Old, 0,7 l, 60% alc.

  • Barva: Tmavě jantarová
  • Aroma: Koncentrované elegantní tóny mandarinky, muškátového oříšku a nového koření.
  • Chuť: Dubová, plná jemného tepla zdůrazňující jádro sladce kořeněného charakteru bohatě zalívající ústa.

Plný rum chutí vanilky, koření a nasládlého sušeného ovoce. Tmavý rum anglického typu, mix destilací z melasy.

Blend rumů destilovaných metodami pot still a column still. Rum byl vytvořen smícháním prémiových rumů, které poté zrály 12 let v dubových sudech po bourbonu.

Závěr

Náš klub pokračuje další měsíc a i nadále budeme pro vás vyhledávat destiláty rozmanitých chutí z celého světa, ať už budete mít zájem o rumy, whisky, nebo o překvapení, kdy druh destilátu necháte vybrat nás.

Přejeme neobyčejné chuťové zážitky.

Objednávka členství