Exclusivo klub – Whisky na červen

Každá single malt Macallan odhaluje bezkonkurenční závazek ke zpracování a výběru dřeva sudu a vytvoření kvalitního destilátu, pro který je Macallan znám již od svého založení v roce 1824. Jedná se o projev vytrvalé touhy překonat průměrné, hledat mimořádné a vytvořit bezvýhradní single malt whisky.
Neochvějným závazkem klást sudy sherry na piedestal Macallan single malt, je vytvářena pověst jedinečného svědectví o výjimečných dubových sudech, ve kterých dozrává duch Macallan. Pod pozorným okem Macallan Master of Wood je dřevo na sudy vytěžené, opracované, vypálené a vybroušené, aby byly sudy následně ručně vybrány a odeslány týmu Macallan Master Distillera.

Nyní i členové našeho Exclusivo klubu mají příležitost ochutnat tuto výjimečnou whisky.

V tomto příspěvku se omezíme jen na chuť jednotlivých druhů zasílaných whisky a palírnu si představíme v samostatném článku zde: The Macallan distillery – Skotská whisky – ALKOHOL DRINK

Macallan Amber, 0,7 l, 40% alc.

  • Barva: Jantarová
  • Aroma: Velmi jemná, s květinovými a citrusovými tóny, vanilka a čerstvě sklizený ječmen
  • Chuť: Svěží zelená jablka a citrony se mísí se skořicí a zázvorem

Květinová whisky svěžích jablek, citronů a zázvoru. Dozrávaná v evropském dubovém sudu po sherry, americkém dubovém po sherry a americkém dubovém po bourbonu. 

Macallan Double Cask 12 Years Old, 0,7 l, 40% alc.

  • Barva: Zářivé slunce
  • Aroma: Krémová máslová omáčka s nádechem karamelového jablka, kandovaného pomeranče, vanilkového krému a nově pokáceného dubu
  • Chuť: Lahodně medové, dřevěné koření a citrusy vyvážené rozinkami a karamelem

Nezaměnitelná sladkost amerického dubu. 12 let odpočívala v kombinaci amerických a evropských sudů po sherry.

Macallan Fine Oak 15 Years Old, 0,7 l, 40% alc.

  • Barva: Plně slámová
  • Aroma: Vyschlé a vznešené, s jemnými náznaky růží a skořice
  • Chuť: Intenzivní čokoláda s tóny pomerančů a rozinek následované dlouhým závěrem pomeranče a sušeného ovoce

Tři sudy, tři single malt whisky, jeden 15-letý Macallan. Vytvořen z trojice lihovin, dozrávaných jednotlivě v evropském dubovém sudu po sherry, americkém dubovém po sherry a americkém dubovém po bourbonu. Jakmile jsou jednotlivé sudy naplněné, zůstává doba zrání po dobu 15 let zcela nerušena. Po požadovaném dozrání je tato komplexní kombinace sudů odborně propojena za účelem vytvoření jedinečně živoucí single malt whisky.

Závěr

Náš klub pokračuje další měsíc a i nadále budeme pro vás vyhledávat destiláty rozmanitých chutí z celého světa, ať už budete mít zájem o rumy, whisky, nebo o překvapení, kdy druh destilátu necháte vybrat nás.

Přejeme neobyčejné chuťové zážitky.

Objednávka členství