Exclusivo klub – Whisky na srpen

V roce 1843 založil William Matheson ve skotské vysočině palírnu Glenmorangie. Inspirován klidným prostředím lihovaru na břehu Dornoch Firth, přinesl průkopnickou single malt whisky úžasně složitou a výjimečně hladkou. Od té doby se věnuje jeho řemeslu s nekompromisním nasazením – nekonečně kreativní v jeho úsilí o dokonalost. Dodnes ctí původ lihovaru v jeho oceňovaném single maltu. Jeho čistý, hladký destilát je destilován v nejvyšších destinacích Skotska, vyzrál v nejlepších sudech a zdokonalen společností The Men of Tain. A v rukou těchto vybraných řemeslníků, strážců našeho ducha, Glenmorangie jistě potěší milovníky sladové whisky a také členy našeho klubu. 

Nyní i členové našeho Exclusivo klubu mají příležitost ochutnat tuto výjimečnou whisky.

V tomto příspěvku se omezíme jen na chuť jednotlivých druhů zasílaných whisky a palírnu si představíme v samostatném článku zde: Skotská whisky Glenmorangie – ALKOHOL DRINK

Glenmorangie Quinta Ruban 14 Years Old, 0,7 l, 46% alc.

  • Aroma: Vánoční – čerstvě oloupané mandarinky a pomeranče, čokoládové bonbóny, hořící oheň, muškátový oříšek z vánočního pudinku.
  • Chuť: Hebce sametová, bohatá, ořechy v tmavé čokoládě, jemnost tureckého medu, pomeranče v cukru, mátová čokoláda.
  • Zrání: Whisky, která po letech zrání v sudech po bourbonu dozrávala poslední roky v sudech po rubínovém portském.

Whisky s chutí čokolády a pomeranče.

Glenmorangie 18 Years Old, 0,7 l, 43% alc.

  • Aroma: Výsledkem je bohaté aroma vlašských ořechů, máslových karamelek a vanilky, který se potkává se svěžím nádechem citrusů a sladkostí medu.
  • Chuť: V pozadí aroma se ukrývá svěží dotek citrusů a sladké medové tóny.
  • Zrání: 18letá sladová Glenmorangie zrála v sudech po bourbonu a pak si ještě odpočinula v sudech po sherry Oloroso.

Skvělá skotská whisky máslových karamelek s dotekem citrusů a sladkého medu.

Glenmorangie Signet, 0,7 l, 46% alc

  • Aroma: Dezertní tóny pražené kávy, čokolády, pralinek a mandlí se potkávají s ovocnými notami a kořením v čele se skořicí a zázvorem.
  • Chuť: Pražené kávy, čokolády, pralinek a mandlí.
  • Zrání: Pečlivě vybrané dubové sudy a následné dozrání v soudcích po Oloroso sherry.

Její receptura se ladila dlouhých 8 let: limitovaná sklizeň nejjemnější a nejsladší odrůdy ječmene, destilace v nejvyšších kotlích široko daleko, Whisky jantarově zlatavé barvy. Hluboká a komplexní chuť kávy, čokolády, pralinek a mandlí.

Závěr

Náš klub pokračuje další měsíc a i nadále budeme pro vás vyhledávat destiláty rozmanitých chutí z celého světa, ať už budete mít zájem o rumy, whisky, nebo o překvapení, kdy druh destilátu necháte vybrat nás.

Přejeme neobyčejné chuťové zážitky.

Objednávka členství