Exclusivo klub – Destilát na prosinec 2021

Po měsíci vám opět představujeme další destiláty, tentokrát na měsíc prosinec.

Pro tento měsíc jsme opět zvolili další netradiční záležitost a sice whisky z Kanady. Jedná se o whisky s příběhem, která získala významná ocenění a která se vyznačuje opravdu komplexní a stabilní chutí. Tato whisky je blended, tedy namíchána z více než 50ti různých druhů whisky.

V tomto příspěvku se omezíme jen na chuť jednotlivých druhů zasílaných whisky a palírnu si představíme v samostatném článku zde Crown Royal – Kanadská whisky – ALKOHOL DRINK

Crown Royal XO, 40%, 0,75 l

Vyrábí se z padesáti nejlepších whisky a dozrává v sudech po koňaku. Výsledkem je neobyčejná komplexní a jemná whisky. Je elegantně vyvážená mezi chutí vanilky, koření a sušeného ovoce.

Crown Royal XR Extra Rare limited 40%, 075 l

Vůně: náznaky cedru, sladkého dřeva a borovice, tabák, kukuřice, peprmint, konzervované broskve, sultánky

Chuť: karamel, kukuřice, sladké žitné pečené koření, skořice, muškátový oříšek, citrónová kůra

Závěr: dlouhý, pepřový a teplý, s hořkou chutí uprostřed, pak horkou a nejasně sladkou s náznaky karamelu. Následují voňavé žitné květy, jakoby probouzející se v květinářství, pak pepřové, které zlehka vyblednou v náznacích žitného koření a čerstvě řezaného dřeva.

Crown Royal Monarch 75, 40%, 075 l

V roce 1939 byla Crown Royal mistrovsky vytvořena jako dárek králi Jiřímu VI. a královně Alžbětě při jejich inaugurační královské návštěvě Severní Ameriky. Tato limitovaná edice oslavuje 75 let od této události. Limitovaná edice je ručně míchána ze směsi nejlepších a nejunikátnějších whisky uložených ve skladech společnosti. Výsledkem je výjimečně bohatá a hladká whisky podtrhující elegantní komplexnost lehkého koření a sušeného ovoce.

Závěr

Prosinec je posledním měsícem, během něhož je možné zakoupit členství na celý rok 2022 a zásilky tak můžete dostávat již od prvního čtvrtletí, tedy již od ledna.

Pokud máte zájem darovat někomu členství jako vánoční dárek, kontaktujte nás prosím na klubový email, zašleme vám dárkový certifikát přímo se jménem obdarovaného, pokud si tedy nepřejete zůstat v anonymitě, což plně respektujeme.

Nadále pro vás budeme i v příštím roce vyhledávat destiláty rozmanitých chutí z celého světa, ať už budete mít zájem o rumy, whisky, nebo o překvapení, kdy druh destilátu necháte vybrat nás.

Objednávka členství