Exclusivo klub – Překvapení na červen

Metaxa je řecká brandy. Její chuť je podmanivá a nenapodobitelná. Je příjemně sladká a jemná. Tato brandy je uznávaná jako zcela samostatná jedinečná kategorie mezi zrajícími destiláty. K výrobě Metaxy se používají sluncem vysušené vinné hrozny tří druhů, které se destilují a zrají minimálně tři roky v dubových sudech.
Po skončení procesu zrání se destilát míchá s archivními ročníky muškátových vín a tajnou směsí řeckých bylin. Tato směs pak ještě půl roku zraje. Tím se výrobní proces liší od postupů používaných u klasických brandy.

V tomto příspěvku se omezíme jen na chuť jednotlivých druhů zasílané Metaxy a společnost si představíme v samostatném článku zde: Řecká brandy – Metaxa – ALKOHOL DRINK

Metaxa Grande Fine, 0,7 l, 40% alc.

  • Barva: Tmavý jantar
  • Aroma: Jemný dub, sušená švestka, bílé rozinky a lékořice.
  • Chuť: Plná, rafinovaná, cítíme sušené ovoce, muškátový oříšek, dub a med s lahodným a přetrvávajícím závěrem plným medového ovoce a stopou koření.

Silná, aromatická, rafinovaná brandy.


Metaxa Private Reserve, 0,7 l, 40% alc.

  • Barva: Intenzivní jantar
  • Aroma: Sušená meruňka, švestka, med a rozinky.
  • Chuť: Smyslná a intenzivní, černé rozinky, karamel a pepř s dlouhým intenzivním závěrem plným sušeného ovoce a sladkého koření.

Smyslná, intenzivní, výjimečná brandy. Úplně první vlastní výtvor Constantina Raptise z roku 1992. Vzniká jednou ročně v jediné šarži ze směsí, které dosáhly vrcholu svého vyjádření.

Metaxa Angel´s Treasure, 0,7 l, 42,2% alc.

  • Barva: Temný jantar
  • Aroma: Sušené švestky, sušené fíky, muškátový oříšek, cejlonská skořice, zázvor, divoký včelí med, karamel, sušené okvětní lístky a náznak starého dubu.
  • Chuť: Bohatá a koncentrovaná, doprovázena o sladké koření, rozinky, sušené švestky, hroznový sirup a směs koření s luxusním přetrvávajícím závěrem, ve kterém pocítíte doznívající náznak medu a sladkého koření.

Delikátní, koncentrovaná, ušlechtilá brandy v sudové síle. Ve sklepích zachytil Metaxa Master to, co nám tu sami andělé zanechali: vzácný poklad směsi stařené po desetiletí, která dosáhla vrcholu své koncentrace.

Závěr

Náš klub pokračuje v zásilkách, a i v dalších měsících pro vás budeme nadále vyhledávat destiláty rozmanitých chutí z celého světa, ať už budete mít zájem o rumy, whisky, nebo o překvapení, kdy druh destilátu necháte vybrat nás.

Objednávka členství