Nejvyšší most na bungee jump

Ne že bych to nějak cíleně vyhledával, nebo plánoval. Jen jsem si vždy říkal, že bych si to chtěl jednou někdy v budoucnu až bude příležitost vyzkoušet…

Jako slepý k houslím

To si jednoho dne koupíte letenky do JAR, abyste se přes zimu trochu ohřáli, opálili a viděli pár divokých zvířat. Máte v plánu si tam půjčit auto a pár tisíc kilometrů cestovat po okolí. No a kdy už tam letíte, tak alespoň podle mapy vidíte, že je to už jen kousek k Viktoriiným vodopádům, vyhledáte si informace a zjistíte, že je tam přímo u vodopádů, mezi Zambií a Zimbabwe hraniční most, ze kterého se skáče bungee jump, který už stejně máte v plánu delší dobu vyzkoušet.

Realita byla taková, že v době mé návštěvy se tam zrovna neskákalo. Ale když už jsem tam byl, tak jsem si skočit opravdu chtěl. Hledal jsem tedy, kde se tam v okolí dá skočit jinde a nejbližší možnost byla právě v JAR, odkud jsem zrovna přijel a kam jsem se zase vracel. A shodou okolností se jedná o nejvyšší most na světě, kde se bungee jump vůbec skáče. Bylo rozhodnuto, jde se to vyzkoušet, protože je to příležitost a kdy se tam zase jindy dostanu…

Tak jsem se já dostal ke svému prvnímu skoku v životě a rovnou na nejvyšším mostě pro bungee na světě. Uvádějí že výška mostu je 216 metrů a při pohledu dolů rozhodně nemáte důvod jim to nevěřit.

Jak skok probíhá můžete shlédnout na videu níže.

Závěr

Zkušenost je to zajímavá, ale jednou mi to stačilo. Nevykládejte si to špatně, důvod je ten, že mi to nepřišlo jako nic až tak extra. Adrenalin miluji, asi jsem měl velké očekávání a čekal jsem větší odvaz.

Když to porovnám se zábavním parkem Six Flags Magic Mountain v Kalifornii, a jejich horskými drahami, kde jsem byl o rok dříve, tak ty horské dráhy pro mě prostě byly mnohem silnější a intenzivnější zážitek.

Six Flags Magic Mountain in California – The Thrill Capital of the World

Ale každý jsme jiný. Pokud o něčem takovém sníte, nebo uvažujete, určitě se nenechte odradit, protože Bloukrans River Bridge je pro příznivce bungee jumpingu to samé, co pro horolezce Mount Everest, nebo K2. A sny se mají plnit.

Kontakt

Most leží na dohled od Indického oceánu, na hranici mezi dvěma provinciemi JAR – Západní Kapsko a Východní Kapsko.

Bloukrans River Bridge N2, Garden Route National Park, Tsitsikamma

Více informací najdete na webu:

Home | Face Adrenalin Bungy