Exclusivo klub – Překvapení na srpen

V roce 1850 byli ruským carem Alexandrem II. do Francie vysláni Auguste-Christophe a Gustav Meukow. Dva bratři ze Slezska, s rozkazem zajistit dodávky koňaku pro carský dvůr. Po několika takových cestách se rozhodli založit obchodní kancelář ve městě Cognac a 1. srpna 1862 založili dům A.C. MEUKOW & Co.

V roce 1979 se stal Meukow součástí rodinné nezávislé skupiny Compagnie de Guyenne, kterou v roce 1969 založil Michel Coste. Od té doby a díky podpoře obchodní struktury skupiny Meukow Cognacs pokračoval v posilování a rozvoji svého sortimentu, který je nyní distribuován ve více než 80 zemí.

Nyní i členové našeho Exclusivo klubu mají příležitost ochutnat tento výjimečný koňak.

V tomto příspěvku se omezíme jen na chuť jednotlivých druhů zasílaných koňaků a palírnu si představíme v samostatném článku zde: Prémiový koňak Meukow – ALKOHOL DRINK

Meukow VSOP, 0,7 l, 40% alc.

  • Barva: Zlatá se záblesky jantaru
  • Aroma: Zralé ovoce, jablko, švestky a růže
  • Chuť: Zprvu cítíme ovocné květinové tóny kandovaných pomerančů, jablek, švestek a růží, následuje objemné tělo s tóny kůže a lékořice, na pozadí pak pikantní káva s vanilkou s dlouhým závěrem v nádechu pomerančové kůry a zelených bylin

Oceňovaný VSOP plný jemných taninů a delikátního sušeného ovoce. Pozoruhodná kvalita Meukow VSOP Superior byla několikrát oceněna v nejprestižnějších soutěžích a ochutnávkách po celém světě. Jeho neuvěřitelná kulatost je plodem pečlivého výběru eaux-de-vie a minimální délky stárnutí o rok delší než tradiční VSOP. Bohatství, delikátnost aromat a síla jemných taninů jsou bezkonkurenční.

Meukow XO, 0,7 l, 40% alc.

  • Barva: Zlatý jantar
  • Aroma: Květinové, lehce ovocné, konfitovaný pomeranč a švestky
  • Chuť: Zprvu cítíme ovocné tóny kandovaných pomerančů a švestek, tělo je intenzivní s tóny mandlí a lískových oříšků, na pozadí lze rozpoznat ohromující čokoládu a kůži

Kombinace síly sudových taninů a ovocité jemnosti nejvybranějších eaux-de-vie. Meukow XO je výsledkem směsi, která v sobě spojuje sílu taninů danou dlouhým stárnutím v sudech z dubového dřeva s jemností eaux-de-vie z Grande a Petite Champagne kombinovanou se sladkostí eaux-de-vie z oblastí Fins a Bons Bois.

Meukow XO Grande Champagne, 0,7l, 40% alc.

  • Barva: Temně jantarová
  • Aroma: Lákavé tóny vanilky, kakaa, hrušky, pomeranče a meruňky
  • Chuť: Zprvu cítíme ovocné tóny pomerančové slupky, kandovaných pomerančů a švestek, komplexní tělo doprovází tabák s kůží, na pozadí najdeme pikantní tóny zázvoru a květin, následované jemným zakončením s chutí čokolády a kvalitního doutníku.

Meukow XO Cognac Grande Champagne je exkluzivní směs Grande Champagne, první cru oblasti Cognac. Tento velmi vyvážený koňak je harmonický i rafinovaný, vyznačuje se ovocno-květinovou aromatickou perzistencí, typickou pro eaux-de-vie z Grande Champagne.

Závěr

Náš klub pokračuje další měsíc a i nadále budeme pro vás vyhledávat destiláty rozmanitých chutí z celého světa, ať už budete mít zájem o rumy, whisky, nebo o překvapení, kdy druh destilátu necháte vybrat nás.

Přejeme neobyčejné chuťové zážitky.

Objednávka členství