Prémiový koňak Meukow

Meukow je značka francouzkých koňaků a likérů.

Koňaky se vyrábějí se podle místní tradice a patří k těm exkluzivnějším koňakům, které jsou na trhu k dostání. Barva koňaku je nádherně čistá, jantarově-žlutá se zlatavými odlesky.

Koňaky Meukow se vyznačují neuvěřitelnou jemností a pečlivým výběrem ovocných složek smíchaných z různých jiných koňaků („Eaux-de-Vie“),kdy minimum jejich stáří musí být alespoň 6 let.

Koňaky této značky získaly mnohá ocenění, například v roce 2002 v Paříži. Kromě koňaků však značka Meukow vyrábí i různé likéry. Oblíbený je například vanilkový likér, který se hodí jak samotné konzumaci, tak i do různých koktejlů. 

Koňak se vyrábí z jemné směsi eaux-de-vie různého stáří a profilů. Zeměpisné označení koňaku (GI), vyrobené na jedinečném terroiru a v souladu s regulovanými specifikacemi, je proslulé svou vynikající kvalitou a autenticitou. Je vyráběn s respektem ke stoleté odbornosti a je chráněn specifikacemi zaručujícími jeho původ a pravost.

Od 19. století byly koňaky Meukow koncipovány s cílem potěšit sofistikované chutě konzumentů koňaku po celém světě. Počínaje první várkou vyrobenou pro uspokojení slezské královské  rodiny až po moderní spotřebitele.

Po dvojité destilaci vín sklepmistr společnosti pečlivě vybírá Eaux-de-vie, které pak bude zrát minimálně dva roky v dubových sudech. Tyto eaux-de-vie pocházejí z různých cru – celkem 6ti, které tvoří Appellation d’Origine Contrôlée – Cognac: Grande Champagne, Petite Champagne, Fins Bois, Bons Bois, Borderies a Bois Ordinaires.

Jako strážce pokladu odhaleného časem, Sklepmistr pak důsledně dohlíží na stárnutí koňaků v temné a vlhké atmosféře sklepů. Některé koňaky jsou pečlivě uchovávány více než 50 let ve sklepě, který nese poetické jméno „Ráj“… v jehož srdci alkoholové výpary postupem času odlétají a vytvářejí slavnou „Part des Anges“ (Andělský podíl). Odbornost mistra sklepa a projev veškerého jeho talentu se odhalí při míchání koňaků. Je to delikátní umění, kde se kombinuje zkušenost a intuice, aby se spojily různé ročníky různého stáří, aby se získal harmonický nektar se sublimovanými vůněmi.

Poddajnost, síla a elegance jsou výsledkem sofistikované směsi vytvořené sklepmistrovou Anne Sarteaux, jednou z mála ženských sklepmistrových ve světě koňaku. Aby byl zaručen styl Meukow, používá Anne Sarteaux hlavně koňaky z Grande Champagne a Petite Champagne pro bohatost a komplexnost jejich květinových tónů, stejně jako Fins Bois, Bons Bois a Borderies pro jejich ovocné vůně a dřevité doteky, které přinášejí dokonalou rovnováhu. směs.

Historie společnosti

V roce 1850 byli Auguste-Christophe a Gustav Meukow, dva bratři ze Slezska, posláni do Francie, aby našli eaux-de-vie (živou vodu jak byl koňak také nazýván) pro carský dvůr. Po několika cestách se rozhodli založit obchodní kancelář ve městě Cognac 1. srpna 1862.

Tak se zrodila společnost Meukow & Co

Značka se od svého založení rychle rozrůstala. V roce 1865 Henri Bouraud získal akcie a stal se společníkem bratří Meukowů. V roce 1874 předal Bouraud svůj podíl ve společnosti Skotovi Thomasi Alexanderovi Shepherdovi. Po smrti Auguste Christophe v roce 1878 Shepherd získal plné vlastnictví společnosti.

V roce 1880 bylo vlastnictví firmy předáno Němci Gustavu Klaebischovi, který firmu vlastnil až do roku 1914, kdy kvůli válce Francouzský stát firmu odebral z Gustavova vlastnictví kvůli jeho německému původu.

Během první světové války zůstal Meukow aktivní díky svému manažerovi Haroldu Butlerovi. Harold Butler se stal sdíleným vlastníkem podniku a řídil ho 50 let. Během této doby sdílel vlastnictví s Andre Villesuzanne, který zdědil akcie, protože se oženil s Daphne Shepherdovou, vnučkou Thomase A Shepherda.

V roce 1968  Harold Butler prodal své akcie Andremu, což znamená, že se stal jediným vlastníkem Meukow. Po deseti letech pod Andreovým vlastnictvím viděl Michel Coste příležitost.

V roce 1979 se Meukow připojil k nezávislé rodinné skupině Compagnie de Guyenne, kterou v roce 1969 založil Michel Coste. Od toho dne, spoléhat se na obchodní strukturu skupiny, koňak Meukow pokračoval ve vývoji a rozšiřování svého sortimentu. Michel Coste se zaměřil na posílení stopy značky Meukow a hledal silný symbol schopný evokovat kvalitu jejích koňaků a zároveň ji odlišit od ostatních značek.

Tak vytvořil v roce 1993 láhev „Félin“ ozdobenou panterem, který se stal ikonou značky. Toto nádherné zvíře podle společnosti dokonale ztělesňuje sílu, eleganci a pružnost, které jsou vlastními vlastnostmi koňaku Meukow.

Dnes je značka distribuována ve více než 80 zemích a v současnosti ji vede Philippe Coste, syn Michela Costeho, obklopený svými dvěma sestrami Marie-Laure Brugerolle a Céline Viard.

Kontakt

The Meukow House se nachází v srdci Cognacu a vítá návštěvníky z blízka i z dálky do svého osobitého vesmíru založeného na rodinných tradicích. Návštěvnický okruh hostům umožní objevit všechny aspekty značky Meukow a lidí, kteří ji postavili.

Díky akvizici poslední přilehlé budovy v roce 2012 mohl Michel Coste znovu vytvořit architektonickou jednotu místa v typickém stylu 19. století. „Espace Guyenne“ nyní hostí uvítací prostor pro návštěvníky a také obchod Meukow. 

Během prohlídky s průvodcem objevíte Chai Paradis, který uchovává poklady domu. Dozvíte se o know-how a pár tajemstvích koňakového domu od sklepmistra. Zakončíte ochutnávkou tří koňaků, včetně nejslavnějšího Meukow XO.

Webové stránky společnosti:

Cognac Meukow | Quality is not an act, it is habit (meukowcognac.com)