Exclusivo klub – Rum a překvapení na prosinec 2022

Santiago de Cuba je druhým největším prémiovým výrobcem kubánského rumu, založený v roce 1862 v nejstarším městě Kuby, které se také nazývá Santiago De Cuba. Na Kubě se říká, že tento Santiago de Cuba byl oblíbeným rumem Fidela Castra, což není překvapující, protože věděl, že to byla jeho revoluce, která vedla k znárodnění lihovaru. Během revoluce roku roku 1959 byl kubánský rumový průmysl znárodněn a rumy Santiago de Cuba začal vyrábět stát v bývalé lihovarské továrně Matusalem v kubánské oblasti Sierra Maestra z cukrové třtiny.

Nyní i členové našeho Exclusivo klubu mají příležitost ochutnat tento výjimečný rum.

V tomto příspěvku se omezíme jen na chuť jednotlivých druhů zasílaných rumů a palírnu si představíme v samostatném článku zde: Kubánský rum – Ron Santiago de Cuba – ALKOHOL DRINK

Santiago de Cuba Extra aňejo 11 aňos

  • Barva: Medová
  • Aroma: Jemná vůně vanilky a koření.
  • Chuť: Výrazná s tóny kávy, tmavé čokolády, karamelky, nádech vlašského ořechu a vanilky.
  • Destilace: Rumy Santiago de Cuba vznikají destilací melasy na vícesloupovém zařízení.

Zrání

Rum zrál 11 let v dubových sudech po bourbonu v tropickém podnebí Kuby. Každá láhev Santiaga také využívá státní záruky, což se odráží v přítomnosti symbolického zeleného razítka, které lze nalézt také na krabicích Havana.

Temné příchutě dokonale ladící s dobrým kubánským doutníkem.

Santiago de Cuba Extra aňejo 12 aňos

  • Barva: Tmavě jantarová s červenými záblesky.
  • Aroma: Bohatá vůně tmavé čokolády, vanilkového lusku a dubových tónů s dlouhým jemným zakončením a lehkým kořením, které zvýrazňuje skutečný charakter a kvalitu kubánského rumu.
  • Chuť: Plná, nasládlá a jemná, úžasně s kostkami ledu nebo dodá výjimečný lem vašemu oblíbenému míchanému nápoji připravenému na rumovém základě.
  • Destilace: Rumy Santiago de Cuba vznikají destilací melasy na vícesloupovém zařízení.

Zrání

Rum zrál 12 let v dubových sudech po bourbonu v tropickém podnebí Kuby. Každá láhev Santiaga také využívá státní záruky, což se odráží v přítomnosti symbolického zeleného razítka, které lze nalézt také na krabicích Havana.

Výjimečný 12letý rum zrající ve sklepích Santiago De Cuba.

Santiago de Cuba Extra aňejo 20 aňos

Barva: Jantarová

Aroma: Bohatá vůně tmavé čokolády, vanilkového lusku a dubových tónů s dlouhým jemným zakončením a lehkým kořením, které zvýrazňuje skutečný charakter a kvalitu kubánského rumu.

Chuť: Jakmile se rum dotkne patra, odhalí svou příchuť vanilky a karamelky v kombinaci se stopami lehkého tabáku a čokolády.

Destilace: Rumy Santiago de Cuba vznikají destilací melasy na vícesloupovém zařízení.

Zrání

Rum zrál 20 let v dubových sudech po bourbonu v tropickém podnebí Kuby. Každá láhev Santiaga také využívá státní záruky, což se odráží v přítomnosti symbolického zeleného razítka, které lze nalézt také na krabicích Havana.

Harmonický rum chutí vanilky, karamelek a lehkého čokoládového tabáku.

Závěr

Náš klub pokračuje další měsíc a i nadále budeme pro vás vyhledávat destiláty rozmanitých chutí z celého světa, ať už budete mít zájem o rumy, whisky, nebo o překvapení, kdy druh destilátu necháte vybrat nás.

Přejeme neobyčejné chuťové zážitky.

Objednávka členství