Hospodské hry – Šílené míchačky 2/2

Ve druhé části našeho článku vám opět přinášíme náměty na hospodské hry a recepty na další šílené míchačky z netradičních surovin, jejichž námět a receptury se nám sešly v redakci.

Beer pong (pivní ping-pong)

Tato hra není v našich podmínkách příliš rozšířená, ale určitě jí budete znát z amerických studentských komedií, kde ji hrají v univerzitních kampusech na každém večírku.

Hra je to poměrně hloupá a jejím primárním účelem není zábava, ale způsob jak se rychle opít. Jen uvádíme americké reálie, kde je konzumace alkoholu povolena až od 21 let a to se vztahuje i na pivo a také na zahraniční studenty, kteří přestože mohou ve své zemi alkohol legálně pít, tak při studiu v USA musí dodržovat tamní pravidla, jinak riskují vyloučení. Tyto večírky jsou tak pro většinu studentů jednou z prvních příležitostí jak ochutnat alkohol a pořádně se ztřískat.

Pravidla hry beer pong

Utvoříme 2 týmy, na dlouhý stůl vyskládáme na každý konec kelímky (cca 6 ks jako na obrázku). Pokud je vás více, můžete utvořit více týmů a zahrát si turnaj. Kelímky naplníme do poloviny pivem.

Týmy si vyberou strany a postaví se na konce stolu. Střídavě se hráči snaží hodit míček o stůl tak, aby se trefili do soupeřova kelímku na druhém konci stolu. Pokud se tak stane, musí protihráč, který je zrovna další na řadě, vypít obsah kelímku (samozřejmě bez míčku).

Po vypití se kelímek odebere ze stolu a protihráč (který dopil) je na řadě a hází míčkem.
Pokud se netrefí, hází opět soupeř. Takto se střídáme a hrajeme do té doby, dokud je jednomu týmu nepodaří „vystřílet“ soupeřovy kelímky. Prohrál tým, který má vše vypité. A pokračujeme dalším kolem.

Alternativně lze při hře s dívkami svlékat za každou trefu míčku do kelímku část oděvu, pokud je pivo již vypito.

Koktejly z Francovky

Tady si vůbec nejsme jistí, zda to není nějak zdravotně závadné, protože Francovka je určena k vnějšímu použití, u vnitřního použití je v návodu uvedena pouze inhalace.

Vítr z hor

  • Francovka – 0,5 dl
  • Zelená (peprmintový likér) – 0,5 dl

Krámy Yettiho mámy

  • Francovka – 0,5 dl
  • Griotka – 0,5 dl

Nevíme, zda se to míchá jen doma, nebo se to dá sehnat v nějaké české hospodě, nebo baru, ale názvy považujeme za výstižné a naprosto geniální.

Koktejl Drátěnka

Tohle je koktejl pro opravdu silné žaludky a je i poměrně náročné na pití. V našem prostředí se objevuje ve dvou verzích – s rumem (tuzemákem) a vodkou.

Drátěnka v rumem

  • Tuzemák 0,5 dl
  • Stolní ocet 0,5 dl
  • Párátko (nalámeme do koktejlu)

Konzumovat je tedy potřeba se zatnutými zuby.

Drátěnka s vodkou

  • Vodka 0,5 dl
  • Stolní ocet 0,5 dl
  • Pepř (nasypeme do koktejlu)

Vše promícháme a vypijeme pokud možno na ex.

Nějak nás nenapadá žádný důvod proč něco takového vůbec konzumovat. Snad jen, když chcete koupit panáka obecnímu blbovi a pobavit se na jeho účet.

Možná se ale jen jedná o svéráznou českou odpověď na světové koktejly Whisky sour a Tequila sour.

Hra – Zákeřný kominíček

Tato bizarní hospodská hra má za cíl někoho nachytat a udělat z něj hlupáka. Základní je zde spolupráce barmana, který koktejl připravuje. Pak už je jen na vás, koho na panáka pozvete.

Sklenice na panáka 0,5 dl se naplní asi ze 2/3 mletou kávou. Navrch přijde vaječný likér – vychlazený, tedy špatně tekoucí a řádně hustý.

Při pití je třeba být opatrný, jinak se vám na obličej vysype káva a budete vypadat jako kominík. Na což pozvaného samozřejmě předem neupozorníte.

Klín – barmančino tajemství

Tak tahle hra je opravdu bizár a nějak si ani neumíme představit, jak to v praxi realizovat, ale třeba vás to po pár panácích napadne. Nás napadl inicializační rituál pro nového hosta organizovaný štamgasty baru, ale fantazie je na vás.

Hra prý pocházející z Teplic vznikla původně jako vtip, ale prý se z ní stal místní kult. V podstatě se totiž nejedná o žádný drink, ale o trik, kterým můžete v roli barmana někoho „napálit“ a ještě si vydělat. Pravidlo je, že tento drink se objednává pouze na baru a je k němu, vzhledem k názvu, zapotřebí atraktivní barmanka. Platí se předem. Obvyklá cena je kolem 200 korun. Po objednání barmanka prohlásí, aby zákazník zavřel oči a otevřel pusu. Vytáhne Clean – prostředek na čištění oken a stříkne mu ho do obličeje.

A jako vždy u podobných článků. Na závěr jen dodáváme, doma to raději sami vůbec nezkoušejte a pokud ano, tak jen na vlastní odpovědnost.

Všechny díly