Obskurní koktejly – Top 10 (1/2)

Přinášíme vám přehled asi toho nejodpornějšího co lze v mixologii a světě koktejlů ochutnat.

Nevím o žádném baru, kde by běžně v nabídce byly uvedené drinky. To ovšem neznamená, že vám je barman nepřipraví na extra objednávku a v tomto případě i na vlastní nebezpečí. Konzumace vyžaduje bez nadsázky kachní žaludek. Kdo ho nemá, neměl by se do experimentování s těmito koktejly vůbec pouštět.

  1. Kuřákův chrchel (The Smokers Cough)

Kuřákův chrchel je název směsi Jägermeistera (což je jinak výborné pití) s majonézou. Nejenže tento nápoj vypadá stejně jako chrchel, který kuřáci vykašlávají, ale dokonce tak prý i chutná – nebo možná ještě hůř.

Smokers Cough

2. The Bath Cure (Koupelová kúra)

Koupelová kúra je zvláštní koktejl, který na první pohled docela hezky vypadá, ale plave v něm lecos. Obsahuje bílý rum, zlatý rum, lehký rum, 151-proof rum, brandy a vodku, pomerančový džus a grenadinu. Je to tak trochu, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. A účinek se může podobat ráně kladivem do hlavy.

The Bath Cure

3. Koňské sperma (Horse Jizz)

Tento koktejl vypadá stejně lákavě jako zní jeho název. Ingredience jsou opravdu neuvěřitelné a to: pivo a mléko 1 : 1. Dobrou chuť.

Horse Jizz

4. Mixér na cement (Cement Mixer)

Mixér na cement je zajímavý především svou texturou. Je to mix citronové, případně limetkové šťávy a krémového irského likéru Baileys. Proč se koktejl jmenuje Mixér na cement? To odkud nápoj vzal svůj název poznáte ihned po napití.

Cement Mixer

5. Prérijní ústřice (Prairie Oyster)

Prérijní ústřice je tradiční nápoj – vyprošťovák. Člověk se ovšem jen těžko zbavuje dojmu, že má především způsobit, že se alkohol z těla dostane stejnou cestou, jakou do něj vešel. Nápoj se skládá ze syrového vejce, tabasca a bourbonu.

Prérijní kuře (Prairie Chicken)

Je pak variace na Prérijní ústřici a jeho složení je ještě brutálnější: místo tabasca se do něj dává sůl a pepř a místo bourbonu gin a to vše dohromady, tedy chuť borovice plovoucí kolem syrového kapajícího vajíčka pak už jen stačí vypít a doufat, že to udržíte v sobě.

Prairie Oyster

Další obskurní koktejly si představíme v příštím díle.

Ještě jednou varujeme před experimentováním a neuváženou konzumací těchto koktejlů. Pokud už si nemůžete pomoci a chcete do toho jít, zajistěte si předem někoho, kdo vám bude schopen zajistit první pomoc.