Bizarní pivní koktejly
Pivní koktejly u nás nemají příliš velkou tradici.
Náš pivní trh donedávna reprezentovaly pouze ležáky a spodní kvašení patřilo k bontonu.
V zahraničí je to jiné a třeba pivní velmoci jako je Belgie nebo Německo nabízejí nespočet pivních stylů. Některé z nich chuťově pivo vůbec nepřipomínají, mnohdy chutnají spíše jako víno a jsou až nezvykle sladké, nebo naopak neskutečně kyselé a přidává se do nich třeba ovoce nebo marmeláda.
Situace se vlivem řemeslných pivovarů postupně mění a tak se i u nás dá sehnat velké množství rozličných pivních stylů. To však nic nemění na tom, že pivní koktejly jsou v našich podmínkách stále okrajová záležitost.
Všechny níže uvedené koktejly jsou vhodné zejména pokud trpíte krizí jakéhokoliv věku, nebo potřebujete dočasně, na jeden večer, zapomenout na problémy a vypnout se. Patří k tzv. hospodským míchačkám, kdy se míchalo vše možné dohromady, jako lidová zábava.
Dá se od nich očekávat rychlé opití a velmi těžká opice.
Pojďme se podívat na ty nejbizarnější.
Magické oko
Magické oko je na tomto webu důvěrně známý koktejl.
Více informací o koktejlu Magické oko najdete zde – České koktejly – Magické oko – ALKOHOL DRINK.
Chrchel indiánské babičky
Chrchel indiánské babičky je vlastně twister koktejlu Magickém oko. Panák zelené je zde však nahrazen panákem vaječného likéru a světlé pivo je nahrazeno pivem černým.
Hlavní rozdíl je tedy nejen ve vzhledu, tedy především barvě, ale zejména v chuti, kdy obě složky, tedy vaječný likér i černé pivo jsou sladké. Tento koktejl je tak především vhodný pro příznivce sladkých chutí.
O původu tohoto koktejlu toho není příliš známo, nicméně název přesně vystihuje jeho složení. panuje konsensus, že vznikl z koktejlu Magické oko a je všeobecně považován za jeho chutnější variantu.
Mezi konzumenty je tento koktejl znám také pod jiným jménem a sice Slizký červ, protože při pití se vlivem rozdílné rozdílné viskozity obou kapalin vaječný likér táhne v pivu právě jako červ.
Potřebné suroviny pro přípravu koktejlu Chrchel indiánské babičky
- Černé pivo – 0,5 l
- Panák vaječného likéru – 0,05 l
Postup práce při přípravě koktejlu Chrchel indiánské babičky
- Natočíme si půllitr tmavého piva.
- Nalejeme si velkého panáka vaječného likéru.
- Panáka opatrně spustíme do půllitru s pivem, tak aby se obě složky koktejlu smíchaly co nejméně.
- Panáka vaječného likéru včetně skla spustíme do piva z co nejmenší výšky.
- Koktejl je hotov.
V průběhu konzumace se doporučuje panáka vyjmout a to co v něm zbyde zkonzumovat samostatně, jako je to vidět ve videu výše.
Sauronovo oko
Sauron je hlavní zápornou postavou v knižní trilogii J. R. R. Tolkiena Pán prstenů. Sauron byl temným pánem, vládcem Mordoru a tvůrcem jednoho prstenu. A právě po tomto záporákovi je pojmenován koktejl Sauronovo oko.
Sauronovo oko je opět twister koktejlu Magické oko, kde je panák zelené nahrazen panákem absintu. Asi není potřeba dodávat, že je tato varianta je mnohem zákeřnější, než originál, ze kterého vychází. Už jen proto, že absint má mnohem vyšší obsah alkoholu než zelená.
Potřebné suroviny pro přípravu koktejlu Sauronovo oko
- Světlé pivo – 0,5 l
- Panák vaječného likéru – 0,05 l
Postup práce při přípravě koktejlu Chrchel indiánské babičky
- Natočíme si půllitr světlého piva.
- Nalejeme si velkého panáka absintu.
- Panáka opatrně spustíme do půllitru s pivem, tak aby se obě složky koktejlu smíchaly co nejméně.
- Panáka absintu včetně skla spustíme do piva z co nejmenší výšky.
- Koktejl je hotov.
V průběhu konzumace se doporučuje panáka vyjmout a to co v něm zbyde zkonzumovat samostatně, jako je to vidět ve videu výše.