Exclusivo klub – FAQ

Odpovědi na nejčastější otázky spojené s členstvím.

Co je Exclusivo klub a jak funguje?

Exclusivo klub je abonentský klub milovníků prémiových a luxusních destilátů. Základní myšlenka klubu je, umožnit jeho členům (abonentům a beneficientům) ochutnat každý měsíc jiný, nový, zajímavý destilát.

Každý se může sám rozhodnout, zda bude chtít členství jen sám pro sebe, tedy bude abonent.

Může také darovat členství někomu jinému. Mohou to být rodinní příslušníci, přátelé, kolegové, obchodní partneři, známí, nebo kdokoliv jiný, každý koho chce obdarovat a dělat mu tak po celý rok zásilkami destilátů radost. Taková osoba se pak stává beneficientem.

Darování členství může být zcela anonymní, nebo může být k první zásilce přiložen vzkaz se zvoleným textem. Kratší texty můžeme gravírovat přímo na láhev, delší vytiskneme a přiložíme. Volba je jen na vás. Váš výběr uveďte do objednávkového formuláře.

Pro koho je klub určen?

Klub je určen pro všechny milovníky zajímavých destilátů a jejich rozmanitých chutí.

Abonentem může být například někdo, kdo rád experimentuje, rád zkouší nové značky, je otevřen novým chutím a rád se nechává překvapit,

Beneficient pak může být kdokoli, kdo má ve svém okolí výborné přátele, kteří ho mají rádi a členství mu darují. Může to být někdo z vašeho okolí, komu třeba už teď kupujete dárky a už nevíte co vybrat, protože daná osoba možná už má vše, co potřebuje. Darováním členství jí tak zajistíte pravidelné zasílání dárků po celý rok a nemáte starosti s jejich výběrem. Být beneficientem je na klubu ta nejpříjemnější záležitost vůbec.

Jaké druhy destilátů zasíláte?

Nabízíme tři základní okruhy destilátů:

  • Rum – pro milovníky rumů, destiláty z cukrové třtiny a melasy z celého světa
  • Whisky – pro příznivce whisky, whiskey a bourbonů ze všech koutů světa
  • Překvapení – pro ty, co rádi ochutnávají rozmanité chutě světových destilátů

Kdo si zvolí „Překvapení“, nechává volbu druhu destilátu na nás a kromě whisky, nebo rumů to mohou být i další rozmanité destiláty, jako jsou např. koňaky, armaňaky, brandy, tequily, mezcaly, nebo cokoliv jiného.

Jaké jsou úrovně členství a kolik stojí členství?

Členské úrovně jsou tři:

  • Exclusivo klub Silver – pro základní prémiové destiláty, zde stojí členství 15.000 Kč/rok
  • Exclusivo klub Gold – pro vyšší prémiové destiláty, zde stojí členství 30.000 Kč/rok
  • Exclusivo klub Platinum – pro luxusní destiláty, zde stojí členství 50.000 Kč/rok

Vycházíme z předpokladu, že běžný alkohol v ceně do 1.000 Kč z láhev si každý může sám zakoupit v supermarketu či ve specializované prodejně. Kdo je pak ochoten utratit za láhev od 5.000 Kč výše, nebo se zajímá o investiční alkohol, ten zase už přesně ví, co hledá.

Tři úrovně členství tak umožní pokrýt potřeby nejširšího spektra členů, tedy segment základního prémiového alkoholu, vyššího prémiového alkoholu a luxusního alkoholu.

V čem spočívá členství?

Každý člen obdrží vždy první měsíc každého kalendářního čtvrtletí zásilku ve které budou 3 láhve destilátu. Základní myšlenka tak je, aby měl člen každý měsíc možnost ochutnat láhev něčeho nového, co třeba ještě nikdy neochutnal a možná by ani sám nezakoupil. Členství tak má v sobě prvek překvapení.

Výběr zajišťujeme ve spolupráci s odborníky, kteří se ve zboží a na trhu orientují. Nespolupracujeme se žádným konkrétním distributorem, obchodníkem, nebo importérem. Snažíme se minimalizovat podíl mainstreamových značek a sehnat méně známé značky, které nejsou příliš rozšířené, nebo nejsou vůbec v české distribuci, abychom členům rozšířili obzory.

  • Pro Exclusivo klub Silver je průměrná cena láhve minimálně 1.250 Kč, zásilky 3.750 Kč
  • Pro Exclusivo klub Gold je průměrná cena láhve minimálně 2.500 Kč, zásilky 7.500 Kč
  • Pro Exclusivo klub Platinum je průměrná cena láhve minimálně 4.167 Kč, zásilky 12.500 Kč

Průměrná cena láhví vychází z českých internetových srovnávačů cen (pokud je zboží v české distribuci), pokud není, tak ze zahraničních internetových srovnávačů.

Všichni členové v dané členské úrovni a okruhu vždy obdrží stejné destiláty. Čtvrtletní perioda zasílání je pak zvolena z logistických důvodů.

Členství platí vždy rok, s možností prodloužení vždy na další rok, pokud o to člen projeví zájem. Platba členských poplatků probíhá převodem na účet, pomocí QR kódů.

Obsah zásilek a jednotlivé destiláty si poté představíme v pravidelných měsíčních článcích na stránkách tohoto serveru, seznámíme se s původem destilátů, postupem jejich výroby i chutí, představíme si také palírny, odkud destiláty pocházejí.

Co ještě nezaznělo?

Pokud máte svojí oblíbenou značku destilátu a nehodláte měnit, nebo zkoušet něco nového, pak nejste vhodným kandidátem na členství. Můžete však darovat členství někomu ve vašem okolí a pak třeba ochutnávat s ním. Možná vás tak přesvědčíme.

Může se stát, že v zásilce bude nějaká láhev o které už předem víte, že jí nemáte rádi, nebo vám příliš nechutná. I v takovém případě máme řešení. Můžete udělat radost někomu ve svém okolí a darovat jí, nebo pozvat přátele na skleničku.

Balení volíme s ohledem na to, že je určeno k běžné konzumaci. Vyhýbáme se tak dárkovým balením se skleničkami, nebo karafami, merchandisingu, přidaným miniaturám a ostatním formám reklamy, rovněž tak nezasíláme žádné reklamní materiály. Smyslem klubu není obtěžovat, ale zpříjemnit život a udělat radost.

Klub není e-shop, funguje na zásadách gentlemen’s agreement, kdy se snažíme sehnat pro členy klubu to nejzajímavější, co na trhu sehnat lze a rozdíl mezi maloobchodní a velkoobchodní cenou daný z rozsahu, pak slouží k financování provozu tohoto serveru. Klub zachovává o svých členech naprostou diskrétnost.

Podmínkou členství je věk nad 18 let.

Zasielate aj na Slovensko a ak áno koľko to stojí?

Áno zasielame za príplatok 40 euro, ktorý je rovnaký u všetkých členských úrovní.

Objednávka a podrobnější informace