Vodka eyeballing – konzumace vodky naléváním do očí
Dnes tu máme opět další bizarní záležitost co se způsobu konzumace alkoholu týká. Pokud se vám aplikace alkoholu do konečníku nebo vagíny zdála ještě málo šílená, věřte že je to stále ještě mnohem společensky přijatelnější, než konzumace naléváním do očí, o které je tento článek.
Pokud se domníváte, že konzumovat alkohol očima může jenom naprostý idiot nebo blázen, tak máte naprostou pravdu. Přesto se tento způsob konzumace překvapivě poměrně rozšířil. Vypadá to, že v populaci je těch bláznů a idiotů je překvapivě hodně.
Vodka eyeballing
Vodka eyeballing je praxe konzumace vodky naléváním do očních důlků, kde je absorbována přes sliznice oblasti do krevního řečiště. Zprávy o této praxi jako o novém výstřelku se objevují v médiích od roku 2010, kdy byly na serveru YouTube zveřejněny stovky klipů osob, které předváděly, jak se této praktiky účastní.
Tato praxe je obhájci propagována jako metoda konzumace alkoholu způsobující rychlou intoxikaci; což není pravda, protože množství alkoholu absorbovaného okem je velmi nízké.
Někteří diváci tvrdili, že tento jev nebyl skutečným a popisovali zpravodajství jako mediální krmení šílenství a součást „dlouhé historie trendových kusů, které přicházejí odnikud“. Počáteční tiskové zpravodajství v britském bulvárním deníku The Daily Mail bylo kritizováno za to, že celý svůj příběh založilo na zranění z jediného studentského triku a extrapolovalo to do „trendu“ poté, co vyhledávání na YouTube ukázalo stovky podobných videí. Novinář Michael Strangelove řekl, že videa, která se datují do roku 2006, vypadala jako pravá a neměla by být považována za klamavý „žert“ proti médiím.
Nežádoucí účinky
Vodka eyeballing může způsobit oděrky rohovky a zjizvení, podporovat angiogenezi v oku a tím způsobit ztrátu zraku a zvýšit riziko infekcí oka.
Tato praxe a byla americkou akademií oftalmologie označena jako zdraví nebezpečná.
Nová móda
Stačí si do YouTube zadat heslo „eyeballing“ a vyjede vám hromada videí, ve kterých si obvykle mladí lidé lijí do očí vodku či jiný alkohol.
Proč to dělají? Domnívají se, že se tak rychleji opijí, protože se tak alkohol dostane rychleji do krve. A také to teď letí, takže to spousta lidí dělá jen proto, aby se ukázala před kamarády.
Kdo ví, kdo podobnou blbost vymyslel. Lékaři však mají jasno. Nejenže se vodkou protékající očima neopijete rychleji, navíc si tím můžete trvale poškodit zrak.
Jediné, co vám bude v krvi zřejmě kolovat, bude adrenalin. Protože odhodlat se k nalití vodky do oka chce pořádnou kuráž – neskutečně to totiž pálí.
Podle odborníků jde o velice zvláštní fenomén, který souvisí s touhou mladistvých riskovat. Zatímco jejich předci ale vyváděli víceméně nevinné věci, dnešní generace zachází už opravdu daleko.
Mezi mládeží po celém světě se v poslední době prý rozmohl nový typ zábavy související s konzumací alkoholu. (Fenomén přišel údajně z Británie a nyní se začíná ujímat i ve Francii.) Po takzvaném „binge-drinking“, což se dá vyložit jako: v co nejkratším čase se opít do němoty, přichází do módy takzvaný „eyeballing“.
Byť to zní jakkoli neuvěřitelně, je to pití alkoholu očima. Konzument si lije (nejčastěji vodku) do očí v domnění, že se tak rychleji opije.
Tato záliba si však už, byť jen v malém množství, našla své příznivce mezi Francouzi. Je to okrajová tendence, která se vykytuje u mladých lidí toužících dojít až na hranice svých možností. Absorpce alkoholu očima je velmi slabá ve srovnání s tou skrze ústa. Alkohol se téměř vůbec nedostane do krve, nebo jen velmi málo. Těmito praktikami lidé riskují, že si poškodí povrch oka. Zvláště, když to dělají opakovaně.
Nový způsob požívání alkoholu, tzv. eyeballing, se v poslední době rozmohl mezi francouzskou mládeží. Alkohol obvykle čiré barvy si lijí do očí s cílem se rychleji opít. Dle lékařů ale tato metoda nemůže mít zamýšlený efekt.
Závěr
Nevěřte každé hlouposti a nezkoušejte každou blbost, o které se dočtete na internetu. Na podobném principu jsou prakticky založeny všechny výzvy na síti Tik Tok.
Pokud už chcete ve společnosti něčím zaujmout, zkuste raději výše uvedený alkoholový klystýr, známý pod názvem alcohol enema. Je to sice také úplná hloupost, která vás může zabít, ale alespoň, na rozdíl od vodka eyeballing, to skutečně funguje a vy se tak můžete tímto způsobem velice rychle opít.
Více o tomto tématu se dočtete zde – Alcohol enema – alkoholový klystýr – ALKOHOL DRINK.
Ovšem alkohol se dá také inhalovat.
Více o tomto tématu najdete zde – Inhalace alkoholu – Vaportini – ALKOHOL DRINK