Zaručený vyprošťovák

Pokud hledáte nějaký zaručený vyprošťovák, který vám rychle uleví a dostane vás z kocoviny, tak vás asi zklameme. Nic takového prostě neexistuje. Nic jako zázračná pilulka, která by vás dostala hned zpět do formy opravdu není a vy si tak musíte vytrpět své.

Existuje samozřejmě množství babských rad, kdy prý různé vývary a lektvary zaručeně pomáhají. Ale pokud je vám opravdu špatně a trpíte kocovinou, nechce se vám připravovat nějaké lektvary z netopýrů, ropuch a kousků myší. Proč? Protože máte kocovinu, je vám špatně, bolí vás hlava a nemáte na to náladu a konec konců ani potřebné suroviny.

Přesto existují postupy, které vám mohou utrpení zkrátit a ulevit vám. Pokud jste četli naše články o kocovině zveřejněné na toto serveru (oba díly), tak určitě již víte, co je v tomto případě nejdůležitější.

Pro vás ostatní jsme vše shrnuli do pěti hlavních bodů

  • Hydratace

Dostatečná hydratace je klíčem k úspěchu. Zapomeňte na kávu, ta nejen dráždí žaludek, ale ještě prohlubuje dehydrataci. Pijte nejlépe čistou vodu, čím více do sebe dostanete, tím lépe. Alternativně lze volit i čaj, minerální vodu, nebo i sycené limonády, ale voda je nejvhodnější.

Zapomeňte také na jakékoliv alkoholické nápoje, ty jsou přímo kontraproduktivní. Zcela nevhodné jsou také ovocné džusy, které jsou příliš kyselé a dráždí žaludek.

  • Medikace

Pokud cítíte bolesti hlavy a nevolnost, zkuste analgetika. Běžné osvědčené léky proti bolesti, které máte doma a běžně používáte. Vezměte si pouze běžnou dávku, protože tyto léky ve větších koncentracích dráždí žaludek a pokud chcete rychlejší náběh účinku, rozkousejte je, než je polknete.

Na zklidnění žaludku můžete také vypít lžičku až dvě jedlé sody rozpuštěné ve sklenici vody. Vhodné jsou také šumivé tablety s vitamíny a zejména potřebujete ty s minerály, opět rozpuštěné ve vodě.

Pokud nemůžete spát, použijte léky na spaní, ale opět pouze v obvyklé dávce.

  • Jídlo

Pokud je vám špatně, jídlo vynechte. Najdete sice mnoho zaručených receptů např. na silné hovězí vývary, česnečku, vydanou anglickou snídani, ale pokud to váš žaludek neudrží, nemá smysl to vůbec zkoušet a žaludek tak ještě více dráždit. Hladovění a to i celodenní vám nijak neublíží, to naopak.

Až vám bude lépe, zkuste něco vypít, například smoothie z banánu, jogurtu a mléka, nebo nějakou krémovou zeleninovou polévku, nebo snězte kousek pečiva.

  • Fyzické aktivity a spánek

Některé zdroje uvádějí, že pomáhá fyzická aktivita, procházka, běh, cvičení, studená sprcha, nebo i sex. Pokud je vám opravdu špatně, nebudete mít na nic z toho náladu, na vše tak zapomeňte a pokuste se usnout a kocovinu tak zaspat.

K posteli si pak postavte karafu s vodou a pijte tolik, kolik zvládnete. Čím více do sebe dostanete vody, tím dříve se vaše tělo dostane do rovnováhy.

  • Edukace

Poučení z krizového vývoje

Přečtěte si náš článek o kocovině, ať příště víte, do čeho dobrovolně svým nezřízeným přístupem k alkoholu jdete, protože jedině poučený konzument neopakuje začátečnické chyby, a ten kdo se z vlastních chyb nepoučí, je pak nucen své chyby opakovat. To je historická zkušenost.

Vývar