Alkoholová kalkulačka

Alkoholová kalkulačka je software, který vám pomůže zjistit, za jakou dobu by měla po vypití alkoholických nápojů klesnout hladina alkoholu v krvi na 0 promile.

Stačí zadat kdy a kolik alkoholu jste vypili a výpočet vám ukáže orientační čas, za který odbouráte veškerý alkohol v krvi a budete tam například moci řídit.

Odbourávání alkoholu v krvi

Lidské tělo je schopné přirozeně odbourat v průměru 0,1 g alkoholu za hodinu na kilogram hmotnosti (u žen je tato hodnota ještě o něco nižší). Každý člověk je ale unikátní, a proto online alkohol testem není možné zcela přesně určit dobu odbourávání alkoholu. Orientační dobu však vypočítat lze, a to pro libovolný alkoholický nápoj. Obsah čistého lihu v nápoji vynásobte jeho hustotou a tento údaj vydělte svou rychlostí spalování alkoholu.

Abyste si ulehčili složité a zdlouhavé počítání, dosazování do vzorečku, násobení a dělení, je tu možnost využít alkoholovou kalkulačku se stovkami nejpopulárnějšími alkoholickými nápoji v databázi. Zkuste tedy online alkohol tester, do kterého si zadáte své hodnoty a hned budete vědět, jak na tom jste. Pokaždé ale myslete i na zbytkový alkohol, který se nachází v krvi často i druhý den.

Ani ten nejlepší online alkoholmetr nemůže nikdy plně nahradit skutečný alkoholtester, protože vždy záleží na celé řadě dalších faktorů. Výpočty jsou pokaždé pouze orientační. Nejpřesnější hodnoty jsou vždy ty, které se získávají přímo z vaší krve.

Alkohol v krvi

Chcete-li zjistit svou výši promile alkoholu v krvi, pak použijte následující postup výpočtu. Množství vypitého alkoholu v decilitrech vynásobíte procentem alkoholu, který je obsažen v nápoji, a vydělte svou hmotností vynásobenou konstantou (pro ženy je konstanta 0,49 a pro muže 0,58). Jak sami vidíte, tak výpočet promile je poměrně složitá záležitost, obzvlášť pokud je člověk pod vlivem. Vždy si dávejte pozor na zbytkový alkohol v krvi, který vám při kontrole mohou naměřit i druhý den. V ČR podle zákona musí být nulová hladina alkoholu v krvi řidiče, jinak vám hrozí postih.

Příklady projevů v závislosti výše promile alkoholu v krvi

0,5 promile

S půl promile alkohlu v krvi máme obvykle příjemnou náladu, chceme si povídat a kamarádit se.

1 promile

Při jedné promile prudce stoupá naše sebevědomí a odvaha, ale zároveň se nám zhoršuje rovnováha a soudnost. Sami asi znáte ty záhadné modřiny a odřeniny, které se objevují druhý den (bývají většinou z tance na stole nebo z jiných akrobatických čísel). Další šok mohou způsobit třeba také odeslané smsky či různé vzkazy, statusy a fotografie na sociálních sítích.

2 promile

Kolem dvou promile se takzvaně „vypínáme“. Pokud zrovna rovnou neusneme, pak se vystavujeme nebezpečí vážnějšího úrazu, protože nás naše motorické schopnosti už zcela opustily. V této fázi už nemá moc smysl se snažit udržet na nohou, rukou, židli nebo stole. Někteří jedinci se v tomto okamžiku mohou chovat i agresivně nebo páchat různou trestnou činnost.

3 promile a více

Pokud máte tři promile alkoholu a více, pak se vám povedlo alkoholem přiotrávit. Hrozí vám zástava srdce, zadušení, utonutí … Výhodou je, že pokud to nakonec přežijeme, tak si od určité doby většinou vůbec nic nepamatujeme.

Alkoholová kalkulačka online – Alkokalkulačka

Alkoholová kalkulačka online

Alkohol za volant nepatří