Netradiční bary – Tokio, Japonsko

Japonci jsou na naše poměry poměrně zvláštní národ a jejich kultura a různé místní subkultury jsou pro Evropana jen těžko k pochopení. Kde jinde si například můžete zakoupit v automatu na ulici použité dámské kalhotky? Japonci jsou také velkými pijany a je tam zvykem po práci vyrazit s celým pracovním kolektivem do baru. Kdo nejde trhá partu a pokud se pitka protáhne, což je spíše pravidlem, přespávají v kapslových hotelech, kde jsou lůžka uspořádána podobně jako chladící boxy v márnici. Ráno si pak mohou na místě zakoupit čisté prádlo a odejít rovnou do práce, aby po práci mohli jít zase pít do baru a kolečko se uzavřelo.

Vibe bar

Tokio, Japonsko

Vibe bar je právě spojením sexu, respektive sexshopu a baru. Sex je vždycky spojen s něčím zakázaným, takže když vstoupíte do dveří ve tvaru vaginy, uvidíte výběr z nespočetně vibrátorů, a atmosféru burlesky dokreslí obskurní podivné sošky, určitě si budete návštěvu takového baru pamatovat. Kdo má rád opravdu dekadentní psychedelickou atmosféru na způsob volné lásky a kultury hippie říznutou japonským bizárem, ten si ve Vibe baru určitě přijde na své.

Pokud budete mít zájem na místě zakoupit stylový suvenýr a dárek z cest, je to samozřejmě možné. Může vám to připadat bizarní, ale návštěvu takového baru rozhodně nezapomenete, ani kdyby tam podávali teplé pivo, což jde snadno napravit cestou do hotelu, protože to je tam k dostání v prodejních automatech nonstop.

www.vibebar.jp

Vibe bar Tokio