Opilecké legendy – Dáda Patrasová

Dáda Patrasová (r. 1956) je česká herečka, zpěvačka a moderátorka, která se v současné době věnuje zejména tvorbě pro děti.

Posledním jejím opileckým incidentem byla nedávná havárie, při které vozem nedaleko svého bydliště nabourala zaparkované auto a betonová svodidla. Policii odmítla dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, motala se a byla dezorientovaná.

V 80tých letech patřila k nejkrásnějším českým herečkám a byla sexuálním symbolem své éry, sprchovací scéna z filmu Vrchní prchni je dodnes nezapomenutelná. Od té doby se však mnohé změnilo. Herečka nestárne s grácií, ale na jejím odulém vzhledu se nechvalně podepsal alkohol, který dlouhodobě ve velkém konzumuje.

To je však současnost. Pojďme se podívat do minulosti, jak s pitím začínala.

Podle vyjádření rodiny začala s pitím v době, kdy záhy po sobě přišla o oba rodiče. Na sklonku roku 2000 tragicky zemřela její maminka, kterou přejelo auto, o necelé tři roky později odešel i její tatínek. Patrasová smrt milovaných rodičů nesla těžce, a svůj smutek čas od času řešila alkoholem.

Nepomohly jí ani časté zálety manžela Felixe Slováčka, který, jak je známo, má oblibu v ženách. Když se ale „provalil“ jeho vztah s Lucií Gelemovou, bylo toho na Dádu už příliš. Po alkoholu tak sahala stále častěji.

Při dopravní nehodě, kterou Patrasová zavinila o vánočních svátcích v roce 2018 nadýchala 2,5 promile. Ve dvě odpoledne se na pražských Vinohradech, nedaleko od domova srazila s jiným autem. I když herečka zpočátku tvrdila, že alkohol nepila a jde jen o „zbytkáč“ z předchozího dne, později přiznala, že vše bylo jinak – „Ano, pila jsem. Otevřela jsem víno. A přiznávám, že jsem pila hodně. Byla to jedna z největších pitomostí, které jsem v životě udělala. Nevím, jak mě mohlo napadnout řídit po flámu.“ Za tento incident jí byl zadržen řidičský průkaz na 6 měsíců a dostala pokutu 150.000 Kč.

Další nejznámější alkoholické excesy

V roce 2017 zase přebrala na tiskové konferenci televize Prima, která se konala v pražské zoo. Bylo to v srpnu, sluníčko pálilo a Dáda tak nějak zapomněla počítat skleničky vína. Samou láskou pak skoro umačkala hada, který měl stejné jméno jako její manžel. Do taxíku jí poté museli odnášet.

O dva roky dříve zase kvůli vypitému alkoholu nezvládla své emoce na otvíračce jednoho masážního salonu v Praze. Stačilo, že viděla manžela Felixe bavit se se sklenkou vína v ruce s Kateřinou Kristelovou. „Když přišla Dáda a viděla to, popadl ji amok! Začala na Katku křičet, proč už i ona svádí jejího muže! Prý si myslela, že jsou kamarádky, ale teď vidí, že je další v řadě po Gelemové,“ popsal Dádin výstup očitý svědek.

V roce 2008, Dáda vyrazila do tureckého Beleku hrát tenis spolu s dalšími celebritami. Bohužel se však sportu příliš nevěnovala a raději lenošila u bazénu s drinkem v ruce. Po pár dnech byla na baru tak známá, že po ní dokonce pojmenovali koktejl. „Dáda koktejl“ obsahoval vodku a sekt, tudíž se není proč divit, že herečka celé dopoledne po pár sklenkách prospala a zbytek dne se vratkým krokem producírovala po rezortu.

V roce 2007 se zase alkoholem posilnila před vánočním vystoupením pro děti v Prostějově. Pohotoví rodiče pak zveřejnili video, z nějž je patrné, že Dáda není tak úplně v kondici. Popletla si dokonce Santu Clause s tehdejším prezidentem Václavem Klausem. „Byli jsme z toho dost v rozpacích. Bylo vidět, že není ve formě, pletl se jí jazyk a blábolila nesmysly, byly to vyhozené peníze, snad si děti ničeho nevšimly.“, rozčilovali se tehdy někteří z rodičů. Patrasová ale tvrdila, že šlo jen o reakci na silné prášky proti bolesti.

Na party v dubnu 2006 v klubu Duplex na Václavském náměstí se Dáda Patrasová unavila společensky natolik, že většinu večera strávila spící na sedačce s doutníkem v ruce. Tehdy naštěstí nesedla za volant a nerozhodla se zpestřit svým uměním pražskou dopravu.

Závěr

„Já o jejím problému vím už spoustu let. Žít s člověkem, který pije, je peklo,“ řekl manžel Felix Slováček. „Ona to má už popletené. Ona si to v ten moment neuvědomí, když má tu nemoc,“ uvedl slavný hudebník. „Potřebuje vyhledat odbornou pomoc a dostat svůj problém s alkoholem pod kontrolu,“ řekl Slováček s tím, že kvůli alkoholu od ní všichni utíkají. „Anička byla první, která odešla z domu, pak syn Felix a nakonec i já,“ dodal hudebník. „Říkají jí to děti, říkám jí to já, říkají jí to přátelé a nic se neděje,“ posteskl si Slováček. Ten se podivoval i nad Dádinými nářky o útocích bulváru na její osobu. Prý totiž pozornost těchto médií sama vyhledává. „Bulvární články o Dádě neřeším, protože když se něčeho napije, tak hned obvolává kamarádky z bulváru, vymýšlí si kraviny a lže,“ prohlásil.

Podle posledních zpráv Dáda zdatně konzumuje alkohol na dovolené v turistických resortech v Tunisu. Při pokusech o usměrnění a omezení spotřeby ze strany manžela se podle očitých svědků chová u baru až agresivně. Jak popsala česká rekreantka, která s nimi bydlí v hotelu, tak se měla herečka velmi opít a následně být na manžela agresivní. „Paní Patrasová dost pila a s panem Slováčkem se dostala do slovního střetu. Slyšel jsem, jak na něj byla agresivní a nadávala mu, když jí chtěl vzít sklenici“

Co nás čeká dál? Kam až alkoholismus Dády Patrasové zajde? Nabízí se zde paralela s jinou známou celebritou – Ivetou Bartošovou.