Opilecké legendy – Miroslav Kalousek

Dnes vám přinášíme další příspěvek do naší nepravidelné rubriky o opileckých legendách.

Miroslav Kalousek

Miroslav Kalousek (r. 1960) je vystudovaný chemik, který je téměř celý svůj profesní život placen státem, nejdříve jako státní zaměstnanec, úředník a později jako politik (ministr, předseda poslaneckého klubu, poslanec předseda strany, místopředseda strany) a placený funkcionář v mnoha funkcích. Nejdříve svazák, člen SSM, později mluvčí občanského fóra, člen lidové strany a nakonec člen TOP09.

Jeho působení v politice je spojeno s mnoha kontroverzemi, ale o tom tento článek nebude.

Miroslav Kalousek je také veřejně známý opilec, který přepil kde koho. Ale ve slabé chvilce se přiznal, že i když vydrží opravdu hodně, musel také jednou kapitulovat a to před Milošem Zemanem, který ho dokázal přepít.

V tomto článku se zaměříme zejména na jeho největší vášeň, tedy neřízenou konzumaci alkoholu a s ní spojené opilecké incidenty, kterými se proslavil. A nutno dodat, že jim vyšel vydatně naproti, už jen proto, že si v takovém stavu ani nevypne telefon, poskytuje rozhovory a ještě se ukazuje před kamerami.

Co je pro jednoho ostuda, může být pro jiného zábava a právě díky vrozenému exhibicionismu a alkoholem posilněnému egu Miroslava Kalouska vznikla videa, která si můžete přehrát níže.

Opilecké incidenty

Opily Kalousek v ČT

Rok 2009. Kolik měl Kalousek promile? Nebo věříte knížeti, že to jsou léky?

Rath vs. Kalousek

Rok 2009, Rath vs. Kalousek – „Já se občas opiji a vy se chováte jako debil Rozdíl mezi námi….“

Kalousek a Piráti

Incident z roku 2010. Nachmelený Miroslav Kalousek se před vchodem do sněmovny postaví před kameru a spustí o kokotech…

Lehce opilý Miroslav Kalousek (rozhovor pro ČRo)

V roce 2013 ministra financí Miroslava Kalouska zachvátila viróza. Bohužel musel v tomto stavu poskytnou živý rozhovor do pořadu Radiožurnálu.

Namol opilý Miroslav Kalousek

Po rozhovoru do pořadu Radiožurnálu, kde ministr financí nebyl zdaleka ve formě, se mu během večera značně přitížilo. Když pak Kalouskovi volal redaktor webu TN.cz s otázkou na zmatené výroky, které celý den vypouštěl, bylo zřejmé, že ministr trpí silnou virózou. Sám Kalousek přiznal, že už tři dny flámuje, takže není jisté, kdy a zda ho těžká viróza opustí.

Incident v CNN Prima News

V roce 2021 Miroslav Kalousek (TOP 09) opět zazářil. V pořadu Pavlíny Wolfové na stanici CNN Prima News předvedl při debatě něco podobného, jako v roce 2013. Tehdy Kalousek promluvil k novinářům podobným způsobem a Česko ihned spekulovalo, zda nebyl politik opilý, což také později sám přiznal. Nyní Češi řeší na internetu to samé a většina má jasno – opět zaúřadoval alkohol.

Kalousek se i na výzvy moderátorky nechtěl nechat umlčet a mluvil dál. Nutno ale říct, že nešlo o nejlepší rétorický projev roku. Kalousek si totiž začal šlapat na jazyk, huhlal a celkově mu bylo hůř rozumět.

Miroslav Kalousek o sobě

  • „Nejsem abstinent, ale rozhodně nejsem alkoholik. Pravidelná konzumace alkoholu v práci u mě nepřipadala v úvahu,“
  • „Dát si skleničku v práci je neprofesionální, když to není nějaká oslava. To platí pro každou práci. Kdo z nás může říct, že byl vždy profesionální. Troufnu si poctivě říct, že to nemůže říct nikdo. Akorát že na ty politiky pořád míří kamery,“ 
  • K tomu, že byl opilý, se naopak přiznal v červnu 2013. V rozhovoru pro Český rozhlas tehdy drmolil a chvílemi mu nebylo rozumět.  „Já se nebudu hloupě vymlouvat. Žádné francovky, žádné prášky. Tři noci jsem nespal a po oficiální pracovní době, byť připouštím, že ministři žádnou pracovní dobu nemají, jsem si dal dva panáky. A nezvládl jsem to s tou nevyspalostí a stresem posledních dnů,“

Kalousek versus Zeman

S prezidentem Milošem Zemanem se dnes už jen hašteří, ale alkohol je kdysi spojil. Miroslav Kalousek zavzpomínal na to, jak ho Zeman přepil, což se mu prý jinak vůbec nikdy nestává.

„To bylo někdy v roce 2000 na jakémsi výjezdním zasedání na Vysočině. Začali jsme si tykat, bylo to moc hezké. A obdivoval jsem jeho výdrž. Mně druhý den ráno nebylo úplně nejlépe a žmoulal jsem rohlík a pil jsem hořký čaj a Miloš si dával statečně tlačenku s cibulí. Nestačil jsem mu.“

Závěr

O tom, že by Miroslav Kalousek pití omezil, nebo s ním dokonce úplně přestal nelze snad ani uvažovat. Ovšem s opuštěním veřejných funkcí již nebude v hledáčku médií a jeho incidenty tak již nebudou veřejné a užijí si je pouze přímí účastníci.

Ale i tak se dá nějaký únik do médií očekávat, už jen proto, že dnes má každá v kapse mobilní telefon a pro média je i bývalý politik zajímavý cíl. Pokud k tomu dojde, rádi ho na těchto stránkách zveřejníme.

Poznámka

Pokud máte nějaký tip na osobu, kterou by bylo vhodné zařadit do této naší nepravidelné rubriky, zašlete nám tip na emailovou adresu redakce. Předem děkujeme a nejzajímavější opilce zveřejníme.