Pour Féliciter 2022

Vážení čtenáři a návštěvníci,

chtěl bych vám všem jménem celé naší redakce poděkovat za přízeň, kterou jste věnovali tomuto webu od jeho zprovoznění dne 11/5/2021 až dodnes. Tím, že nás navštěvujete, dáváte naší práci smysl. Návštěvnost nám roste více, než jsme předpokládali a v rozsahu se nám letos podařilo překonat redakční plán. Věřím, že se nám podaří vás zaujmout i v roce příštím.

Tak tedy přejeme především hodně zdraví vám všem v novém roce 2022, protože zdraví je to, co všichni potřebujeme nejvíce, v tom omezeném čase, který tady každý z nás má.

A pamatujte na to, že alkohol je nejen výborný přítel, se kterým můžete zažít spoustu báječných chvil při jeho ochutnávání a vychutnávání s přáteli, ale je to také velmi špatný pán, pokud vám vládne.

Nejčtenější příspěvky

Velký ohlas u vás měla především zahraniční reportáž z vychutnávání Brazílie. Hned za ní se umístily články o Miloši Zemanovi a Jindřichu Forejtovi. Z koktejlů je jednoznačně nejčtenější pivní koktejl Magické oko a dámský shot Chupito, z těch horkých pak Bombardino. Velkou čtenost má také článek o korejské pálence Sodžu.

Co můžete očekávat v roce 2022?

Z podnětů a připomínek vás čtenářů jsme sestavili jednotlivé okruhy témat, kterým se budeme v našich článcích dále podrobněji věnovat. V naší redakci máme také spoustu vlastních nových nápadů, čím vás v roce 2022 zaujmout, ale nebudeme dopředu až příliš prozrazovat, vše najdete na stránkách tohoto webu, až nastane ten správný čas.

Malou ochutnávku však přinášíme již nyní

  • Koktejly – budeme průběžně doplňovat, už teď máme připraveno více než 100 nových. Vše najdete přehledně utříděné podle základu.
  • Zahraniční reportáže – v plánu je velká reportáž z Mexika, dočtete se co vše se tam pije a jak si vše co Mexiko nabízí, pořádně užít a vychutnat.
  • Také vám zprostředkujeme reportáž z východního bloku – z postkomunistické země. týkající se tamního tradičního východního stylu pití, tedy jak to vypadá, když se pije hodně a vše co teče.
  • Budeme se podrobněji věnovat naší pivní rubrice, zaměříme se na craft beer scénu, chystáme reportáže z minipivovarů, recenze řemeslných piv a rozhovory se sládky.
  • Představíme vám reportáž z likérky a ukážeme si podrobněji produkci populárních českých likérů.
  • Pro fanoušky whisky chystáme reportáž a exkurzi do autentické palírny na ostrovech.
  • Ke konci roku je pak v plánu návštěva Karibiku a velká reportáž o výrobě rumů z místní palírny.
  • V sekci magazín se zaměříme na různé světové subkultury, už v lednu se můžete těšit například na Hippies.
  • V prvním čtvrtletí také plánujeme zprovoznění e-shopu s unikátními tematickými dárky.

Pokud máte nějaké připomínky, nápady, náměty, nebo cokoliv jiného k obsahu, kontaktujte nás prosím na redakční email.

Zvláštní poděkování

Zvláštní poděkování pak patří členům Exclusivo klubu, a to úplně všem, jak těm stávajícím, tak i těm novým, jejichž členství právě od zítra začíná, jak abonentům, tak i beneficientům, kteří nám umožňují financovat provoz tohoto webu. My si této podpory velmi vážíme a s výběrem destilátů vhodných pro naše členy si opravdu dáváme záležet.