Představení obsahu webu

Vážení čtenáři a návštěvníci,

rád bych vám v tomto článku představil obsah tohoto webu, online baru a jeho jednotlivé rubriky, do kterých budou články členěny. Jak už jste asi pochopili, web se primárně zaobírá všemi tématy souvisejícími s alkoholem. Headline zní: „vše o alkoholu na jednom místě“. A neklade si nízké cíle. V dlouhodobém horizontu je cílem vytvořit největší web o alkoholu na českém internetu a první volbu pro toho, kdo hledá o alkoholu konkrétní informace.

V Asii máme asijského korespondenta, v Tichomoří a Oceánii máme tichomořského a oceánského korespondenta, v Africe máme severoafrického i jihoafrického korespondenta, V Americe máme severoamerického, karibského i latinskoamerického korespondenta, na Blízkém východě máme blízkovýchodního korespondenta, na Dálném východě dálněvýchodního korespondenta a v Evropě máme korespondentů hned několik a také naše redaktory. A všichni tito naši korespondenti jsou připraveni se přesunovat po celém svém regionu a navštěvovat za vás lihovary, palírny, pálenice, likérky, destilérie, vinařství, vinice, vinárny, pivovary, pivnice, bary, restaurace, restauranty, degustace, hospody, hostince, pohostinství, knajpy, šenky, krčmy, sklepy, sklípky, putyky, taverny, nálevny, nonstopy, tak, aby vy už jste nikam cestovat nemuseli. Naši korespondenti jsou připraveni ochutnávat za vás a to bez ohledu na následky vše co teče, tak aby vy už jste ochutnávat nemuseli a všechny recenze si mohli přečíst.

Rubriky webu alkoholdrink.cz

  • Magazín
  • Alkohol
  • Koktejly
  • Destiláty
  • Likéry
  • Víno
  • Pivo
  • Domácí bar
  • Exclusivo klub

Rubrika Magazín

Kromě článků věnovaných alkoholu zde máme i rubriku Magazín, která se kromě článků o alkoholu věnuje i dalším tématům. V praxi si jí můžete představit jako takový zajímavý „barový pokec“, kde si můžete přečít něco zajímavého, pokud máte volnou chvilku a třeba na někoho čekáte.

Zaměřuje se především na lifestylová a populárně-naučná témata, které budou reprezentovat zejména reportáže z cest za alkoholem po celém světě, ale také pohledy do historie a dějin alkoholu. Najdete různé zajímavosti, kuriozity, tipy na zajímavé filmy.

Představíme si také zajímavé osobnosti a jejich příběhy, nejznámější opilce i hvězdy hudební scény a najdete zde také praktické tipy, co kde ve světě navštívit a co tam ochutnat.

Rubrika Alkohol

V rubrice Alkohol se dočtete všeobecné informace o alkoholu, o jeho výrobě a historii, budeme se věnovat také opilosti a alkoholismu. Články budou opět členěný do jednotlivých sekcí pro snadnější orientaci a vyhledávání informací. Najdete zde rady jak se vypořádat s kocovinou a rady jak předejít rizikové konzumaci.

Rubrika Koktejly

V sekci Koktejly najdete přehledně uspořádané a utříděné české i světové koktejly, i koktejly dle seznamu IBA, a to jak ty známé, tak i méně známé. Dozvíte se něco o jejich historii, jejich složení i postup přípravy tak, abyste je zvládli připravit i v domácím baru jako profesionálové v oboru.

Koktejly budou řazeny podle své báze (základního alkoholu) a také zde bude uveden jejich abecední seznam s odkazy.

Rubrika Destiláty

V rubrice destiláty najdete opět přehledně členěné destiláty v jednotlivých sekcích podle druhu a u každé sekce informace o konkrétních destilátech, jejich původu, výrobě i konzumaci. Seznámíte se zde také s jednotlivými značkami.

Rubrika Likéry

V rubrice likéry vás seznámíme s jednotlivými okruhy likérů, opět řazenými do jednotlivých sekcí podle jejich druhu a způsobu použití. Seznámíte se také s jejich výrobou a použitím v baru.

Rubrika Domácí bar

Tato rubrika je připravována ve spolupráci s barmany a bude obsahovat praktické tipy jak si zařídit doma bar, naučíte se zorientovat v barmanských pomůckách a barovém vybavení, dozvíte se jaká sklenice je vhodná pro jaký koktejl, jaké jsou potřeba základní sklenice, jaké destiláty, likéry, ale i další suroviny, tak abyste doma zvládli uspořádat bez problémů i větší koktejlovou párty.

Rubrika Víno

Zde najdete vše co vás napadne o víně, najdete zde opět přehledně členěné informace do jednotlivých rubrik, odrůdy révy vinné, pěstování vína, vinařské oblasti, postupy výroby vín, skladování a zrání vín, druhy vín, párování vín s pokrmy a mnoho dalšího.

Rubrika Pivo

V sekci Pivo se dočtete o české i světové pivní kultuře, najdete zde informace o pivních stylech, druzích piv, značení piv, jejich konzumaci. Vysvětlíme si podrobně postupy, jak se takové pivo vyrábí.

Rubrika Exclusivo klub

Jedná se o nový unikátní klubový projekt, který připravujeme a hned po zprovoznění si ho představíme samostatně.

Příště si představíme celý náš redakční tým, který pro vás připravuje články na tomto webu.

Pokud máte už teď něco, co zde postrádáte, máte prostor v diskusi. Máte pro nás námět na reportáž, nebo informace a témata určení k publikování? Použijte prosím email.