Tip na film – Když muž miluje ženu

Dnešní tip na alko film je romantická nenáročná oddychovka, která by se dala shrnout jednou větou: Když muž miluje ženu a žena miluje flašku. Film ukazuje problémy s alkoholismem a jeho dopady na rodinný život.

When a Man Loves a Woman (1994), ČSFD 64%

Film má poměrně hvězdné obsazení v hlavních rolích s Meg Ryan v roli alkoholičky a Andy Garcia v roli jejího manžela pilota. Větší slávu než samotný film však získal jeho soundtrack Everybody hurts od skupiny R.E.M., který pozná opravdu každý.

Stručný děj filmu, ukázku z filmu a soundtrack najdete níže.

Když muž miluje ženu

Stručný děj

Když se jednoho dne vrátí Mike domů, musí se postarat o děti, protože jeho žena Alice není doma. Přijde pozdě v noci a je hodně opilá. Stěžuje si, že je toho na ni moc. Mike ji uklidní a rozhodne se, že si udělají dovolenou v horách. Tam je Alice každý večer opilá, a nejinak je tomu po návratu domů. Jednoho dne to s pitím přežene a skončí v nemocnici. Slíbí Mikovi, že se půjde léčit a prosí ho, aby ji neopouštěl.

Mike se snaží zvládnout svou práci, domácnost i výchovu dětí. Když se žena vrátí z léčení, chovají se sice k sobě s Mikem vlídně, ale nedokáží překonat podivný ostych. Alici navíc vadí Mikova až příliš úzkostlivá péče. Při návštěvě rodinného poradce vyjde najevo, že jejich vztah je hluboce narušený. Situace v rodině se zhoršuje a tak se manželé na čas rozhodnou žít odděleně…