Máme otevřeno!

Vážení čtenáři, návštěvníci,

každý startup projekt by měl mít svůj vlastní příběh. Měl ho Henry Ford, Tomáš Baťa, Michail Kalašnikov, Roman Janoušek, Sóičiró Honda, Viktor Kožený, Steve Jobs, Petr Smetka i Elon Musk, a toto je ten náš.

Rád bych vám krátce představil tento web, který je produktem pandemické doby. Doby, kdy se nám všem změnil náš dosavadní způsob života, se kterým jsme byli vcelku spokojeni a který jsme měli rádi. Najednou jsme nevěděli co dělat s volným časem. Každý byl zavřený sám doma ve svém penthouse, sporťák měl jen zaparkovaný v garáži, motorku měl jen zaparkovanou v garáži, golfové hole nám rezavěly v bagu a nešlo s tím nic dělat.

Nastaly temné časy lockdownu, šedivých splývavých dnů, kdy si člověk vystačil jen se saténovým pyžamem, Netflixem a dálkovým ovládačem. Dnů, kdy nebyl důvod oblékat obleky šité na míru, kdy nebyl důvod obouvat ručně šité boty, dnů kdy nebyl důvod vůbec opouštět bezpečí apartmá a riskovat konfrontaci se zákeřným virem.

Nebylo možné ani zajít k oblíbenému kadeřníkovi a prohodit s ním pár teplých vtípků pro zlepšení nálady. Docházela nám všem telefonní čísla na modelky a nebylo snadné shánět nová. Vyhlášené bary a kluby byly zavřené a námi oblíbené přehlídky spodního prádla, následné orgie a kokainové párty se nekonaly.

Nešlo letět jako každou zimu na Bali, na Havaj nebo do Karibiku, nebylo možné odjet lyžovat do Svatého Mořice nebo Davosu. A ani ten český Aspen nebyl v provozu.

Každý jsme seděli sám doma, psali si přes WhatsApp, posílali fotky toho co právě popíjíme a sdělovali navzájem recenze. Upíjeli jsme se v zoufalství a beznaději. Alkohol nám zabíjel miliardy a miliardy mozkových buněk s každým dalším douškem prémiového ročníkového destilátu. Dny našich životů nám jako písek protékaly mezi prsty a začínali se z nás pomalu, krůček po krůčku stávat osamělí alkoholici.

Byl nejvyšší čas s tím už něco udělat.

Nejsme v tom přece sami, podobně postižených lidí musí být přece mnohem více, tisíce, desetitisíce, statisíce, a když se spojíme alespoň přes webové stránky, budeme silnější a proti viru i trudomyslnosti odolnější. A toto je náš příběh.

Web alkoholdrink.cz se nám všem pokusí zvednout náladu a umožní i vám čtenářům podílet se na jeho obsahu. Představte si ho jako internetový bar, online bar, který má pro vás vždy otevřeno, každý den 24 hodin a kde každý může ochutnat to, na co má zrovna chuť.

Můžete si každý den přečíst něco nového a zajímavého o alkoholu a pokud budete už ve společnosti, třeba čekat v nějakém podniku na přátele a kamarády, v rubrice magazín najdete zajímavé a inspirativní lifestylové články, které vám ukrátí čekání.

Alkohol drink alkoholdrink.cz

Příště si stručně představíme obsah webu a jeho jednotlivé rubriky, které zde budou publikovány. Věřím, že vás odlehčená forma zaujme a z občasných návštěvníků našeho baru se stanou pravidelní a vážení hosté, přátelé bez kterých se žádný dobrý podnik neobejde – štamgasti.

Jestli už teď máte nápady, co byste zde rádi našli a o čem se dočetli, diskuse je vám k dispozici. Pokud to má být příspěvek, vtipná barová historka, nebo text určený k publikování, použijte prosím email.

PT, šéfredaktor