Obskurní koktejly 1/2

Přinášíme opět další receptury na obskurní drinky, které preferují divné a nekompatibilní suroviny. Tyto koktejly si lidé zpravidla nemíchají úplně střízliví. Konzumují se většinou na nějaké párty, kde někdo, kdo už je většinou ve značně podroušeném stavu dostane šílený nápad a ostatní, kteří jsou už také opilí, si neuvědomují jeho důsledky a dokonce nadšeně souhlasí, protože jim to přijde zajímavé.

I když i výjimky se zde najdou a některé z těchto koktejlů mohu mít zajímavou chuť.

Tak tedy jdeme na to:

1/8 Ropa

Ropa je zvláštní koktejl, s velmi výstižným pojmenováním. Příprava je velmi jednoduchá. Vezmeme hrnec, do kterého dáme následující suroviny:

 • Tuzemák – 0,5 l
 • Coca-Colu – 1 l
 • Pivo ležák – 1 l

Všechny suroviny promícháme naběračkou, čímž vznikne jakási tmavá hnědočerná pěnivá sraženina  podivné chuti s prazvláštním ocasem. Pokud to bude větší párty a budete připravovat ve větším množství, dodržte správný poměr surovin 1:2:2

Naléváme naběračkou do sklenic. Je to tedy jakási obdoba, nebo druh bowle.

2/8 Moravský šroubovák

Tohle je jakási moravská verze klasického, avšak v tomto případě pořádně silného koktejlu Screwdriver, tedy vodka s džusem. Která obsahuje ještě bílé víno. Proč se přidává, ani koho to napadlo, na to se mě neptejte.

 • Bílé víno – 1 dl
 • Vodka – 1 dl
 • Pomerančový džus- 1 dl

Chuť nemusí být v tomto případě úplně špatná, protože se zde nic až tak moc chuťově netluče. Zrada bude nejspíše v kombinaci vodky a bílého vína, která bude rychle stoupat do hlavy a záludnost koktejlu přitom bude maskovat sladký pomerančový džus.

Tipuji, že dvě sklenice budou limit večera.

3/8 Vánoční cukroví

Tento drink je jakousi variantu na rumové pralinky a konzumuje se, jak už z názvu napovídá o Vánocích. Receptura je jednoduchá, posuťe sami.

 • Velká čokoládová figurka
 • Tuzemák – cca 1 dl

Příprava koktejlu je ovšem poněkud zvláštní.

Čokoládové figurce ukousneme hlavu a vzniklým otvorem jí naplníme tuzemákem. Chvíli počkáme až se propojí chutě, Poté tuzemák vypijeme – má příjemnou chuť po čokoládě. Na závěr pak zkonzumujeme i zbytek figurky.

Tohle může výborně chutnat, ovšem pokud to konzumujeme na večer, je to kalorická bomba, naopak někde na horách před odpoledním lyžováním to může dodat energii.

4/8 TGV ( „té-žé-vé“ – název francouzského rychlovlaku)

TGV drží světový rychlostní rekord pro kolejová vozidla a stejnojmenný nápoj pojmenovaný podle počátečních písmen surovin, tedy destilátů vás stejně rychle opije.

Specialita má jednoduchý recept. Jediné tři ingredience se totiž míchají až v útrobách nešťastníka, který se na cestu francouzským rychlovlakem po nápojovém lístku vydá.

 • T – Tequila -0,5 dl
 • G – Gin – 0,5 dl
 • V – Vodka – 0,5 dl

Vypijeme postupně na ex a jedeme další kolo….tady asi není co dodat. Bude to kruté ráno a pro některé pijáky už i večer.

U podobných podivných receptur vždy uvádíme – doma to raději sami nezkoušejte. A pokud si už nemůžete pomoci, tak jen na vlastní odpovědnost.

Všechny díly