Muzeum kocoviny Záhřeb

každý z nás zná nějakou opileckou historku, ať už z vlastní zkušenosti, nebo od někoho z vyprávění. Chorvatský student se nechal inspirovat a založil v Záhřebu muzeum kocoviny, není známo, zda byl při tomto rozhodnutí zcela střízlivý.

Mohlo by se to zdát jako hloupost, ale jelikož byl první a dodnes jediný na světě, kdo takové muzeum má, dostalo se mu celosvětové publicity.

Namátkou třeba na CNN, CBS news, nebo Business insider, sice to bylo až na závěr relace a v rubrice kuriozity, ale i tak se muzeum stalo populárním a turisté ho při cestách do Chorvatska vyhledávají.

V Chorvatském Záhřebu zahájilo na začátku prosince 2019 provoz Muzeum kocoviny. Duchovním otcem neobvyklého projektu je student Rino Duboković, kterého inspirovalo vyprávění zábavných historek z opileckých rán mezi přáteli.

Mezi exponáty jsou například předměty, které lidé u sebe nevysvětlitelně nalezli po prohýřené noci. Návštěvníkům je také k dispozici místnost, kde si mohou vyzkoušet své reflexy poté, co si nasadí speciální brýle simulující opilost.

V interaktivní části se pak mohou podělit o své nejlepší a nejhorší zážitky z opice.

Příslušně tematicky zaměřený je také muzejní butik, který prodává barové aktivity, jako jsou například šipky, nebo deskovou hru „drunkopoly“. Cílem instituce, kterou sám Duboković nazývá spíše „konceptem na zkoušku“, není oslavovat nadměrnou konzumaci alkoholu, ale fyzicky představit různé zážitky z kocoviny. „V budoucnu chceme lidi upozorňovat i na špatné věci spojené s alkoholem,“ řekl o svém projektu. 

Ohlasy na nové muzeum jsou podle něj zatím pozitivní a Rino Duboković doufá, že se jej časem podaří rozšířit a proměnit ve stálé zařízení. Muzeum je v současné době poměrně úspěšné a můžete ho navštívit například při prázdninové cestě do Záhřebu.

Vstupné čin 5,40 euro a otevřeno mají denně.

Pro příznivce bizáru je to výborná volba.

Webové stránky muzea

Museum of Hangovers | www.museumofhangover.com | Zagreb

Muzeum kocoviny