Tip na film – Svéráz národního lovu

Dnešní tip na alko film je sice už trochu starší kousek. Ale ani tak ovšem neztratil nic ze své zábavnosti a naopak časem ještě vyzrál.

Jedná se o sérii bláznivých loveckých komedií z Ruska. Filmy jsou to ve stylu a lá Fantozzi, odehrávají se ovšem v ruském prostředí. Jde o partu těch pravých kamarádů, kteří si občas vyrazí společně do přírody na čerstvý vzduch a na lov. Věnují se zejména konzumaci vodky ve velkém a pití takto neuvěřitelného množství vodky je spojeno s bizarními, i na Rusko neuvěřitelnými příhodami.

Po úspěchu prvního filmu s názvem:

Svéráz národního lovu (1995), čsfd 76%

byl natočen i druhý díl s názvem :

Svéráz národního rybolovu (1998), čsfd 79%

A minimálně tyto dva snímky opravdu stojí za vidění.

Pokud vás tento styl humoru zaujme, nebo ještě lépe, pokud se stanete fanoušky, existuje ještě asi pět dalších navazujících filmů s touto alko partou. Ovšem od druhého dílu je kvalita již sestupná, jak je u podobných projektů většinou pravidlem.

Láhev vodky pak ke shlédnutí tohoto filmu patří jako nezbytně nutné minimální občerstvení. A k ruskému filmu patří i ruské jídlo, tedy uzenina a kvašená zelenina na prokládání stakanů s vodkou.

Ukázku z filmu najdete níže.

Děj prvního filmu:

Finský mladík se vydá do Ruska na vysněný tradiční ruský lov. Ze snu však rychle vystřízliví na rozdíl od litrů ruské vodky a samohonky kterou dobrovolně vypije, protože to patří k ruským loveckým zvykům. Celá parta která se sešla však nemá v plánu lovit žádná zvířata, ale opít se do němoty. A začnou se dít neuvěřitelné věci….

Děj druhého filmu

Ruští bohatýři opět na lovu, tentokrát však v nebezpečné blízkosti státní hranice…

Volné pokračování úspěšné komedie Svéráz národního lovu.
Naši svérázní lovci se tentokrát vydávají na ryby. A opět s vodkou. Parta chlapů jede na ryby a vezme si na cestu 16 kartonů vodky. To vše ve jménu kulturní rekreace. Avšak stane se, že je proud zanese (i s drahocenným nákladem) do Finska. Nestačili ještě vypakovat pruty a došlo jim, že překročili státní hranici. Kvapem se vrátili do vlasti, přičemž v cizině zapomněli bedny s vodkou. Jednu nebo dvě – to by ještě šlo vydržet, ale všech šestnáct, to už je státní kauza. A ve jménu takové je ruské vojenské námořnictvo připraveno se potopit. Třeba až na dno…

Ukázka z filmu Svéráz národního lovu