Alkoholické hry 2/2

Ve druhé části tohoto článku vám přinášíme další alkoholické hry a zatímco u některých potřebujete pouze láhev, kelímek či sklenici, u jiných potřebujete vybavení sofistikovanější, ale i tato investice se pravidelným vášnivý hráčům vyplatí a hry si užijí a pobaví se.

Pojďme se tedy podívat, co jsme si pro vás připravili:

Šachy

Šachy jsou hra intelektuálů, velkých myslitelů a velmistrů kteří dokáží plánovat mnoho tahů dopředu. Tak je tomu tehdy. pokud je hrajete střízliví.

Existuje ovšem i verze, která místo všech figur obsahuje panáky, Tím získává hra zcela nový rozměr (klasik by řekl, že hrozí i ofsajdy), ale zejména se síly obou soupeřů vyrovnávají. Ten kdo druhému bere figuru, v tomto případě tedy panáka, ho musí také vypít a zvyšuje se mu tak hladina alkoholu.

Už jen z pohledu na šachovnici je zřejmé, že vítězství závisí především na kondici jater a nikoliv mozku.

Dáma

Nejste-li schopnými šachisty, můžete vyzkoušet na hraní jednodušší dámu. Ovšem i zde jsou místo figur panáky a troufáme si říci, že zde bude alkoholová zátěž ještě vyšší, protože se zde hraje do poslední figury, kdežto v šachu se ze domluvit na remíze a není tak nutné zkonzumovat úplně vše.

Zde, stejně jako v případě šachu je vhodné zvolit pro lepší přehlednost na bitevním poli, tedy šachovnici jinou barvu destilátu, například vodku proti brandy, případně bílý rum proti whisky, nebo gin proti koňaku, apod.

Bum bum

Jedná se o velmi dynamickou opileckou hru, která má skutečně velmi nelítostná pravidla a rychlý spád. Vezměte do ruky lahev, posaďte se do kruhu a následně jeden po druhém říkejte čísla od 1 až do chvíle, kdy to někdo pokazí.

Komu se to stane, ten pije.

Takhle to vypadá jednoduše, až primitivně. Ovšem pokud v průběhu počítání narazíte na číslo, ve kterém je obsažená trojka, číslo dělitelné třemi nebo číslo, které je dělitelné třemi a je v něm současně obsažená trojka, musíte říct „BUM“. V případě trojky musíte hlásit „BUM BUM“.

Jak se hraje Bum bum

V rychlém sledu počítáte: Jedna, dva, BUM BUM, čtyři, pět, BUM, sedm, osm, BUM atd. Kdo to pokazí, musí se napít alkoholu. Na číslo 3 musíte hlásit BUM BUM, jelikož je dělitelné třemi a trojka je v něm obsažena – číslo 33 pak musíte hlásit BUM BUM BUM.

Šest kelímků

Tato hra je skoro jakousi kombinací beer pongu a macháčka, protože ke hře jsou zapotřebí jednak kelímky – a za druhé hrací kostka. Dále už se ale veškerá podobnost vytrácí.

Jak se hraje Šest kelímků

Kelímků se použije už podle názvu hry celkem šest. Očíslují se a postaví do řady. První hráč hodí kostkou a do kelímku s číslem, které odpovídá výsledku hodu, nalije alkoholický nápoj. Druh i množství si volí sám. Další hráč hází. Pokud je hodnota jiná, může zase on naplnit patřičný kelímek. Pokud padne předchozí číslo – musí již naplněný kelímek vypít a takto se pokračuje stále dokola, dokud se hráči udrží na nohou.

Tato hra je ztělesněním dokonalosti v jednoduchosti. Je tak vynalézavá, hravá a okouzlující, že ji můžete vyzkoušet na každé party. Oproti jiným alkoholickým hrám prakticky nic nepotřebujete a i pravidla jsou velmi, velmi jednoduchá. Její průběh a výsledek tak může být mimořádně zábavný a zajímavý.

Člověče, napij se!

Člověče, napij se! patří již mezi klasické, ryze české picí hry. Tato desková hra vznikla v 90. letech a od té doby se dočkala ještě několika variací. Vychází z tradiční deskové hry člověče, nezlob se! 

Hrát může 2-8 hráčů (v první verzi či „díle“ hry to byly jen 4 hráči). Hru lze dnes považovat za osvědčenou a stále živoucí záležitost a v našich končinách také party fenomén.

Pravidla první verze hry jsou všeobecně známá, pravidla druhé verze se mírně liší, ale jsou přiložena v balení této deskové hry. Alkohol si však musíte zajistit sami.

šechny díly