Grand Marnier – Luxus z Francie

Grand Marnier je značkou kvalitních francouzských likérů vyráběných již od roku 1827. Likéry se vyznačují pomerančovým aroma a velmi jemnou a výraznou chutí zajištěnou díky výluhům kůry hořkých haitských pomerančů. Nápoje mají tmavší barvu a patří mezi nejušlechtilejší likéry vůbec.

Domovem prvotřídních likérů značky Grand Marnier je Francie. Základ tvoří likér Grand Marnier Cordon Rouge (úvodní foto) s pomerančovou příchutí, který roku 1880 vytvořil Alexandre Marnier-Lapostolle.

Grand Marnier Cordon Rouge je delikátní směs jemných koňaků a esence z tropických pomerančů. Tato směs pak pomalu zraje v dubových sudech, čímž se krásně zjemní.

Pro získání pomerančové esence je používán pouze jeden druh pomerančů, a to divoká odrůda Citrus Bigaradia, která je ručně sklízena na plantážích Marnier-Lapostolle v Karibiku.

Dle tohoto tajného receptu, který je předáván z otce na syna, se opatrně míchá pravý koňak, na rozdíl od podobných likérů, které používají jiný druh alkoholu.

Chuť likéru

Jedná se o harmonickou směs koňakového brandy a destilované esence hořkého pomeranče s cukrem, který výslednou chuť zjemňuje. Likér má jasně červeně topazovou barvu s jantarovými až zlatými odlesky. Vyznačuje se vůní plnou pomerančových květů kombinovaných se stopou kandované citrusové kůry a karamelu. Nezaměnitelná je nahořklá chuť se stopou koňaku, pomerančové marmelády a lískových oříšků. Likér má dlouhý a harmonický závěr.

Kromě Cordon Rouge zahrnuje řada Grand Marnier i další likéry, jako např. Cuvée du Centenaire nebo Triple Sec.

Způsob konzumace

Většinu těchto likérů lze konzumovat čistou, třeba jako digestiv.

Grand Marnier lze použít pro přípravu osvěžujících long drinků, je nedílnou součástí mnoha klasických koktejlů, proslavil se ale i jako součást nejluxusnějšího francouzského dezertu Crêpe Suzette (palačinky Grand Marnier) a jiných pokrmů francouzské kuchyně.

Likér obsahuje 40 % alkoholu. Pokud máte rádi pomeranče, tak si tento likér určitě zamilujete.

Oficiální stránky výrobce

Portfolio Grand Marnier
Grand Marnier – Výrobní závod