Jak přežít oslavu svatého Valentýna

Tak jako každoročně je dnešní den označován jako den sv. Valentýna. Pojďme si tedy trochu připomenout krvavou historii tohoto svátku.

V moderních dějinách dějinách, i když moderní je zde pojem pouze relativní, neboť to bude již téměř před sto lety, Je tento den spojen zejména s mafiánským vyřizováním účtů mezi gangstery v americkém Chicagu. Pojďme se tedy podívat, o co tehdy šlo.

Masakr na den sv. Valentýna

Dne 14. února 1929 měl Al Capone nařídit popravu několika mužů konkurenčního gangu. Akce se stala známou jako Masakr na Den svatého Valentýna. Al Capone chtěl tehdy dostat především svého rivala Bugse Morana.

Celou operaci řídil Caponeho přítel, Jack McGurn, který sám měl s Moranem nevyřízené účty. Bylo sjednáno, že Moran koupí určité množství kvalitní whisky za velmi výhodnou cenu. K předání mělo dojít 14. února 1929 dopoledne v jedné garáži. Kolem 10:30 hod k místu přijelo policejní auto. V té době bylo v garáži šest členů Moranova gangu a jeden jejich přítel. Moran sám měl zpoždění. Když přicházel, spatřil policejní vůz a schoval se. To mu zachránilo život.

Z auta vystoupili dva policisté a tři muži v civilu. Byli to převlečení Caponeho muži. Do garáže vešli nejprve falešní policisté a všichni přítomní si mysleli, že se jedná o obyčejnou policejní razii. Nekladli žádný odpor. Na požádání složili zbraně a seřadili se všichni s rukama za hlavou čelem ke zdi. Nato se objevili muži v civilu a začala palba, při níž mělo být vystříleno kolem 150 nábojů ráže 45.

Z garáže pak vyšli falešní policisté a před nimi s rukama nad hlavou ti muži v civilu. Všichni pak nasedli do auta a odjeli. Obyvatelé přilehlých domů, kteří si něčeho všimli, si mysleli, že policie dopadla pachatele, a ani je tedy nenapadlo volat policii.

Když na místo přijela skutečná policie, našli člověka, který ještě nějakou dobu dýchal. Byl to Frank Gusenberg. Na otázku, kdo po něm střílel, však řekl, že nebude vypovídat.

Capone se po Valentýnském masakru stal jedničkou v chicagském podsvětí a již neměl významnějšího konkurenta. Bohužel pro něj na sebe upozornil i za hranicemi města. O valentýnském masakru se hojně psalo v novinách po celých Spojených státech a zájem médií přitáhl i zájem federální vlády včetně nově zvoleného prezidenta Hoovera.

Al Capone sám byl v době incidentu na Floridě a Jack McGurn měl také dobré alibi. Bugs Moran se pak veřejně vyjádřil v tom smyslu, že jen Al Capone může mít na svědomí takovou popravu. Tím však porušil mafiánský zákon omerty a v podsvětí ztratil svůj vliv a postavení.

Současnost

Dnes je tento svátek mezi muži chápán jako naprostá zbytečnost a především jako stresující záležitost. Kdy jsou každoročně zkoušeni, zda na tento svátek nezapomněli, zakoupili dárky a květiny, zajistili na večer zajímavý program a dokázali tak, že jsou stále zamilovaní.

Realita je trochu jinde, pokud jsou muži opravdu zamilovaní, žádný takový svátek nepotřebují a mohou to dokázat kdykoliv a zpravidla i kdekoliv. Pokud nejsou, musí na tento svátek něco vymyslet.

Vlivem komerce se tento svátek stal neskutečně otravným a reálně před ním nelze uniknout. Obchody jsou plné valentinských akcí, výlohy mají valentinskou nabídku, v restauracích jsou valentinská menu, apod. Je to prostě vopruz, stejně jako vánoční koledy v supermarketu. My na tomto webu jsme čestná výjimka a žádné valentinské akce a slevy neposkytujeme a tudíž nepromujeme. Ale přesto vám můžeme poradit, jak tento svátek ve zdraví přežít.

Co tedy vymyslet

Pokud jste tedy takový stresovaný muž žijící již dlouho v manželství a manželka je v tom lepším případě kamarád a v tom horším nepřítel. Zvažte svoje možnosti a zejména očekávání protistrany.

Rozhodně nelze zapomenout, nebo předstírat, že jste zapomněli, to pak budete mít doma ještě horší. Chce to zvolit chytrou strategii, abyste docílili toho, čeho chcete.

A i když nejste zamilovaní a máte třeba doma nějakou pizdu, kterou byste nejraději uškrtili, očekává se od vás nějaká aktivita, minimálně předstírání zamilovanosti a nákup květin.

Zapomeňte ale na restaurace a veřejné podniky – zpravidla tam bývá plno, je nutné mít rezervaci a ještě byste byli ve společnosti stejně zamilovaně se tvářících zoufalců, kterým by domácí oslava u ženy neprošla a kteří řeší stejný problém jako vy. Tento den je tak vhodnější zůstat doma. Také není vhodné kupovat jako dárek žádné erotické, nebo jiné prádlo, protože nechcete vidět, jak se vám v něm bude chtít manželka předvést a vy tak nebudete muset dělat, že jste si nevšimli, jak jí od minule zase narostl zadek. Také by mohla očekávat sex a tomu se chcete za každou cenu vyhnout.

Pečlivě vyberte alkohol a lehké občerstvení – všimli jste si, že všechno co je spojeno s tímto svátkem je zpravidla červené či růžové? Využijte toho a kupte třeba růžové šumivé víno, nebudete tak v podezření, že jste ho někde narychlo koupili ve večerce za rohem. Další volba by mohla být vodka, může být i ochucená – opět se dá sehnat barevná (růžová nebo červená).

Abyste zabránili otravné a možná i zamilované konverzaci a pokládání otázek na které nejste ochotni odpovídat, volte na večer film. Nejlépe něco tematického (opět aby bylo vidět, že jste na tento den nezapomněli). Vhodnou volbou je např. Masakr na svatého Valentýna (1967) | ČSFD.cz (csfd.cz).

Další postup je už jednoduchý – máte 100 minut na to, abyste si film vychutnali, a manželku během něj dostatečně opili (vodka se šumivým vínem je na to ideální kombinace a rychle stoupá do hlavy). Pokud si budete pravidelně připíjet a vy budete pozorně dolévat, určitě se to povede a brzo usne.

Budete tak mít večer pro sebe a ještě v záloze argumentaci na případnou hádku, pokud máte doma hysterku.

A případný domácí masakr tak můžete odložit až na jindy, až vám bude pít krev ještě více, protože jak známo, i muži mají své dny…

I muži mají své dny