Japonské penisové festivaly

Každý kdo kdy byl v Japonsku mi jistě potvrdí, že Japonsko se (podobně jako americké Las Vegas) nedá splést s ničím jiným. Japonsko je, a to zejména pro Evropana, úplně jiný a velmi netradiční svět. Japonci jsou prostě divní a dělají divné věci. Neznám jinou zemi, kde je možné, si běžně ve veřejném prodejním automatu zakoupit použité dámské kalhotky.

Naše představa je technologicky vyspělá země, auta, motorky, elektronika, roboti, ale to není zdaleka vše, dnes se podíváme jak dalece je Japonsko i kulturně vyspělá země.

Neznalý návštěvník může mít pocit, že se ocitl na nějakém erotickém festivalu, porno veletrhu, nebo na nějakém srazu příznivců orálního sexu.

Kanamara Matsuri

Penisy jsou všude kolem. Čokoládové, vykrájené ze zeleniny, pohlavní údy jako nanuky i svíčky, gumové penisy, které se nasazují na nos, i jako mávátka. Festival Kanamara Matsuri v japonském městě Kawasaki je oslavou mužských genitálií.

Nese hrdý název Festival ocelového penisu, koná se každoročně první sobotu v dubnu v japonském městě Kawasaki a rámují ho penisy. Dřevěné, penisy jako cukrovinky, pochodující, ležící. Festival Kanamara Matsuri se odehrává se už několik staletí.

Během festivalu v okolí potkáte tisíce vyobrazení mužského pohlavního orgánu, od plakátů, kreseb až po koláče, lízátka nebo vyřezávanou zeleninu. Datum konání připadá na první dubnovou neděli a festival se odehrává v chrámu Kanayama v Kawasaki. Celá událost jak už název napovídá se točí kolem penisů, nebo chcete-li falů, a konkrétně hlavně kolem místního chrámu.

Festival penisů vznikl z původních poutí prostitutek do chrámu Kanayama. Ty se zde modlily za ochranu před pohlavními nemocemi. V současnosti je festival vnímán jako součást boje proti sexuální diskriminaci a je jednou z hlavních událostí místní LGBT+ komunity.

Legenda vypovídá, že se žárlivý démon s ostrými zuby ukryl ve vagíně své milované dívky. Ta se dvakrát vdala a dvakrát démon ukousl penis jejímu novomanželovi o jejich svatební noci. Dívka tak zašla za místním kovářem, který vyrobil železný penis, na kterém si démon vylámal zuby. A právě tento železný penis v chrámu uctívají.

Honen Macuri

Penis kam se podíváš. Tak by se dal charakterizovat japonský svátek Honen Macuri. Ulice města Komaki ten den zaplní tisíce lidí, aby oslavili hojnost a především plodnost. Pomocí penisů. Pánská přirození zaplaví ulice města a skutečně se před nimi nedá utéct. Návštěvníci festivalu si mohou na oslavu plodnosti koupit třeba lízátko, párek nebo sošku. Vše samozřejmě ve tvaru pyje.

Jestli si někdo představuje Japonsko jako konzervativní zemi, měl by 15. března podívat do města Komaki. Tento den se tam každý rok konají oslavy plodnosti, které jsou v známé spíš pod názvem „festival penisů“. Kromě slavících lidí totiž ulice zaplaví desetitisíce pánských přirození, nedá se před nimi utéct.

Hlavní atrakce tradičního svátku v leckom může vyvolat pořádný komplex. Jde o dva a půl metru dlouhou sochu penisu z cypřišového dřeva, kterou v průvodu nese 18 mužů. Nosičům lascivního břemene ještě před tím šioništičtí mniši očistí cestu rozhazováním soli.

Dřevěný pyj muži nesou ze svatyně Kumano-ša do svatyně Šimej-ša. Nosiče 300kilové klády doprovází davy lidí a někteří z nich mají dokonce to štěstí, že můžou obrovský úd políbit na špičku. Bizarním průvodem lidé oslavují hojnost a hlavně plodnost, kterou všudypřítomné penisy neúnavně připomínají.

Závěr

Obě události jsou stále populárnější a jsou vyhledávány nejen Japonci, kteří tyto historické tradiční festivaly navštěvují, ale zejména zahraničními turisty, kteří chtějí tyto bizarní festivaly vidět na vlastní oči. Letos už to nestihnete, ale příští rok si můžete při své návštěvě Japonska oba festivaly užít.

Konečně, atmosféru posuďte sami.